Grady Stiles – Krabí chlapec a jeho krabia rodina

killer, vrah, lobster boy, grady stilles, cirkus
Zdroj: https://www.historicmysteries.com

Osud rodiny Stilesových postihol vzácny vrodený defekt. Jednalo sa o ojedinelú deformáciu ektrodaktýliu, ktorá spôsobuje, že ruky vyzerajú ako homáre, pretože stredné prsty chýbajú a prsty na oboch stranách sú spojené, takže na každej ruke sa nachádzajú iba dva prsty, no niekedy sú touto vadou postihnuté aj nohy. Táto genetická vada sa v tejto rodine prenášala z generácie na generáciu a trvá už 152 rokov. Táto rodina však využila svoj handikep k zisku a pre rodinu Stilesových to značilo príležitosť. Ich show sa volala Lobster Family (Krabia rodina). Jeden z nich ,Grady Stiles, dal svojej rodine morbídnu povesť keď sa stal vrahom.

Grady Stiles, tiež známy ako krabí chlapec, sa narodil v roku 1973 v Pensylvánii a už od malička ho normálna spoločnosť kvôli jeho postihnutiu odmietala. Viedol zaujímavý život a tak isto utrpel pozoruhodnú smrť. Po väčšinu svojho života používal invalidný vozík, keďže jeho postihnutie zasiahlo aj jeho nohy. Naučil sa používať svoju hornú časť tela a dosiahol tak pôsobivú silu. Keď Grady vyrastal, stal sa znepokojivo silným, čo v budúcnosti pomohlo jeho vražednému hnevu. Otec naučil Gradyho ako sa z vydedenca môže stať miláčik davu, a tak vystupoval v cirkuse od svojich 4 rokov. Stiles a jeho rodina cestovali s cirkusovým kruhom a naučili sa, ako zarábať na svojom postihnutí. Zarábali od 50 000 do 80 000 dolárov za sezónu a na rozdiel od mnohých divadelných akcií sa nemuseli podriadiť ničomu inému, len zvedavému pohľadu ľudí. Grady nebol v cirkuse pretože mal talent, ale preto, že bol zrúda. Čím viac rástol a posilňoval, tým bola jeho sila väčšia a väčšia. Bol známy tým, že keď sa dostal do problémov, chytil muža za pohlavné organy a svojimi klepetami ich rozpučil. Bol človeku schopný naozaj vážne ublížiť. Bol veľmi dobrým obchodníkom, ale keďže ho jeho postihnutie rozhorčovalo a nevedel sa zmieriť s tým, že je izolovaný, tak sa z neho stal alkoholik. Počas svojho cirkusového turné sa Krabí chlapec stretol s mladou ženou, Teresou Herzogovou. Hoci netrpela žiadnymi mutáciami, utiekla, aby sa pripojila k cirkusu. Po dlhom vzťahu sa Grady a Teresa vzali.

Temnota v živote Gradyho Stilesa

Grady a Mary mali niekoľko detí, z ktorých dve zdedili Grayovu ektrodaktyliu. Chvíľu žili ako krabia rodina, ale život sa stal škaredým, keď Grady začal piť. Považovaný za opitého, Lobster Boy údajne bil svoju ženu a deti roky, až do jednej noci v roku 1973. V tú noc Grady bojoval s Máriou, hodil ju na zem a vytrhol jej vnútromaternicové teliesko z tela holými rukami. Pravidelne ju fackoval hranou svojej krabej ruky, čo muselo bolieť ako rana kladivom. Grady mal aj veľmi dobrý stisk, takže veľakrát držal svoju manželku pod krkom a hovoril jej, ako by ju mohol zabiť. Po 14-tich rokoch sa rozviedli. Mary sa znova vydala, mala syna Glenna, no znova sa vrátila ku svojmu mužovi po niekoľkých rokoch.

killer, vrah, lobster boy, grady stilles, cirkus
Zdroj: https://morbidology.com

„Keď bol opitý bol, veľmi sprostý a plný nenávisti. Keď som bola 6 rokov stará, mala som králika, on mi ho vzal a donútil ma sa pozerať, ako ho zhltne had. Ako môžete toto urobiť 6 ročnému dieťaťu a násilím ho k tomu nútiť? Nemal žiaden súcit…“  Gradyho dcéra Ana

Grady chcel pokračovať v rodinnej tradícií, no jedna jeho dcéra, ktorá netrpela rodinnou vadou, toho mala dosť. Ako 15-ročná sa chcela vydať a zoznámila sa s o tri roky starším chlapcom Jackom. Jack bol Gradyho fyzickým opakom. Deň pred ich svadbou Grady mladého 17-ročného chlapca chladnokrvne zastrelil.

„Sedel v policajnom aute a smial sa. Vravel, áno urobil som to a urobím to znova.“

Proces bol mediálnym cirkusom. Grady sa otvorene priznal k zločinu, ale nebol zatvorený do väzenia. Uviedlo sa, že keďže väzenský systém nebol vybavený na riešenie jeho „zdravotného postihnutia“, jeho obmedzenie na takúto inštitúciu by predstavovalo krutý a nezvyčajný trest. Grady bol prepustený po 15 rokoch skúšobnej doby.

November 29, 1992

Nakoniec toho jeho rodina mala dosť a Grady junior, krabí chlapec, bol zastrelený najatým 17-ročným vrahom Chrisom Wyantom, ktorý bol ich susedom. Dostal 1500 dollárov za vraždu od jeho manželky Mary a nevlastného syna. Gelnn bol odsúdený za vraždu prvého stupňa a dostal doživotie. Chris Wyant bol odsúdený na 27 rokov. Ku Gradyho žene bol súd milosrdný, keďže bola týranou ženou a odsúdili ju iba zo zabitia.

Zdroj: https://morbidology.com
Zdroj: https://morbidology.com

„Glenny sa už nemohol na mamino utrpenie pozerať, Glenny je v podstate hrdina..“

Donna Stiles- „Paralela medzi týmto prípadom a prípadom z roku 1978 nemôže byť ignorovaná. Môj otec zavraždil 17-ročného chlapca a za to bol sám zabitý 17-ročným chlapcom. Je v tom istá poetická spravodlivosť.“

 

Zdroj: http://all-that-is-interesting.com,  https://www.historicmysteries.com