TOP 10 miest v Krakove, ktoré si nemôžete nechať ujsť

Krakov je nepochybne jedným z najkrajších miest Európy. Je to lacné, no zároveň romantické a históriou veľmi bohaté mesto, ktoré si pamätá komunizmus, či kráľov a kráľovné. Toto mesto sa oplatí navštíviť nie len kvôli pamiatkam, ako napríklad Hrad Wawel, či do Unesca zapísané centrum. Je tu taktiež množstvo čarovných kaviarní, reštaurácií a atmosféra, ktorú so sebou toto mesto prináša.

Za 5 mesiacov mojho pôsobenia v Krakove som našla mnoho miest, na ktoré nikdy nezabudnem a vždy sa tam rada vrátim. Vybrala som top 10 miest, o ktoré sa chcem s vami podeliť, a ktoré si nemôžete nechať újsť.

Kino pod Baranami

Nachádza sa v samom srdci mesta Krakov v historickom paláci na hlavnom námestí. Domovská atmosféra tohto kina vás hneď upúta. Dostanete sa tam cez veľké točiace sa schodisko a chvíľu máte pocit, akokeby ste sa ocitli nie v kine, ale v naozajstnom paláci. Veľmi milá a príjemná vec je to, že po kine môžete napísať a prilepiť svoj odkaz na tabuľu, a pred čakaním na film si môžete niektoré z týchto milých odkazov prečítať. Nenechajte si ujsť aj rôzne vernisáže a predpremiéry filmov. Po každom filme tak na vás bude čakať pohár vína a skvelý pocit. Veľkou výhodou je premietanie v anglickom jazyku.

kino, budova, filmy, sviečky, polsko, krakow
Zdroj: kinopodbaranami.pl

Choco caffe

Asi najlepšiu horúcu čokoládu v tomto meste som pila práve v tejto kaviarni. Je to veľmi pekné romantické a útulné miesto. Ak máte radi sladké, určite si tu prídete na svoje. Ale tí, ktorí držíte diétu nezúfajte. Viete si vybrať z ponuky ovocných, zdravých dezertov a verte mi, že z tejto kaviarne odídete s úsmevom na tvári.

kaviareň, Krakow, čokoláda, miesto, polsko
Zdroj: twistedredladybug.blogspot.sk
kaviareň, pohár, šľahačka, Krakow, Polsko
Zdroj: twistedredladybug.blogspot.sk/

Harry Potter caffe

Na svojej metle by ste určite mali priletieť aj do tejto kaviarne. Milovníci Harryho Pottera budú nadšení. Celý podnik je tematicky vyzdobený. Z menu si viete vybrať cez nápoj Lorda Voldemorta, až po koláč zo zakázaného lesa. V kaviarni sa nachádza aj druhá časť s horiacim krbom pre romantikov a zamilované duše, ktoré chcú uniknúť z reality. Keď nie ste romantik, ale ste skôr zábavné duše, môžete si vyskúšať jeden z kostýmov Harryho Pottera a urobiť si tak spomienkové fotky do vášho albumu.

kaviareň, Harry Potter, čarodejník, kostým, chlapec, polsko, krakow
Zdroj: gazetakrakowska.pl

Národné múzeum

Veľmi obľúbené múzeum, v ktorom si môžete pozrieť zbierky poľskej kultúry. Nachádzajú sa tam rôzne dobové odevy, krásny porcelán a dokonca si tam viete pozrieť aj kúsok lode a vzácne zbrane. Veľmi úspešná je teraz výstava obrazu od Leonarda da Vinciho Dáma s hranostajom. Nie je to ani veľmi drahé. Ako študent zaplatíte za jeden lístok 8 zlotých čo sú v prepočte skoro 2 eurá. V cene je zahrnutá aj môžnosť odfotiť sa s týmto obrazom. Do 08.04.2018 si viete pozrieť výstavu a práce Rebrandta Van Rijna.

múzeum, Krakow, pamiatka, Leonardo, polsko
Zdroj: MATEUSZ SKWARCZEK

Kościuszko

Vrch, z ktorého uvidíte mesto Krakow ako na dlani. Sprevádza ho cestička po lese, po ktorej sa určite nestratíte. Táto vyhliadka bola zrekonštruovaná a znova otvorená v roku 2002. V okolí sa nachádzajú aj kaviarne, keby vás už náhodou vyhliadka omrzela a vo vnútri je aj krásne múzeum. Tento kopec je tvarovo veľmi zaujímavý a cez chodník sa dostanete špirálovito až na vrchol.

polsko, krakow, Kościuszko, mesto, vyhlad
Zdroj: kopieckosciuszki.pl

Most Otca Bernatka

Most spájajúci Krakov s mestom Podgorze. Veľmi pekný a dlhý most, kde môžete vidieť akrobatické sochy visiace na bočných stranách mosta. Tak isto má tento most veľmi peknú atmosféru, keďže je posiaty samými zámkami lásky. Vo večerných hodinách tento most hýri farbami a vidieť ho už z diaľky. Na druhej strane tohto mosta v meste Podgorze si môžete vychutnať skvelé kakao s malinami, historické kostoly a námestie.

most, Krakow, nebo, rieka, polsko
Zdroj: Daniel Szura
most, Krakow, sochy, ľudia, polsko
Zdroj: krakow.wyborcza.pl

Teatro Cubano

Ak sa chcete zabaviť a poriadne odviazať, určite vám odporúčam toto miesto, ktoré prekvitá stále dobrou energiou a neopísateľnou atmosférou. Ak ste milovník španielskej živej hudby a salsy, toto miesto bude pre vás to pravé.

Krakow, Cubano, Havana, diskotéka, klub, polsko
Zdroj: myerasmus.pl

Reštaurácia Koko

Ak sa chcete dobre a hlavne lacno najesť, táto reštaurácia v pivnici je niečo pre vás. Veľmi výhodné hlavne pre študentov. Jedinou nevýhodou tohto miesta je to, že musíte vyčkať v rade a objednať si jedlo pri bare. Ak sa nikde neponáhľate, tak to nerobí žiaden väčší problém. Jedlo je tam naozaj chutné a v cene máte aj šalát a polievku.

reštaurácia, maľba, stĺp, prostredie, polsko, krakow
Zdroj: tripadvisor.co.uk
reštaurácia, Krakow, jaskyňa, jedlo, polsko,
Zdroj: krakow4fun.com

Múzeum Jagiellonskej Univerzity

Veľmi pekné múzeum, ktoré vám ukáže, ako to na tejto škole chodilo v časoch minulých. V tomto múzeu môžete vidieť učebne významných profesorov, strop plný mrakov, alebo ceny, ktoré táto škola získala. Cez zlatého medveďa až po legendárnu sošku Oscara. V múzeu nájdete aj prvý snímok našej planéty z vesmíru. Nachádza sa tam aj jedáleň a izby profesorov, keďže vtedy sa v tejto škole normálne žilo. Prechádzate celým týmto komplexom a máte pocit, akokeby vás to vtiahlo. Hneď v tom momente tam chcete študovať a byť toho súčasťou.

múzeum, Krakow, škola, história, polsko,
Zdroj: polish-club.org
múzeum, škola, história, Krakow, polsko
Zdroj: polish-club.org

Hrad Wavel

Ano, nedá mi nespomenúť tento krásny gotický hrad. Je to asi najkrajšia pýcha Krakova. Veľmi nádherný, tak ako z vonku, tak isto aj zvnútra. V letných mesiacoch môžete pri tomto hrade kŕmiť labute a kačičky s mafinom v ruke pri západe slnka. No niet väčšej romantiky, čo myslíte?

hrad, wawel, rieka, voda, polsko, krakow
Zdroj: ttstudio.sk

Pridaj komentár