TOP 7 pamätných gólov Slovenskej hokejovej reprezentácie

Teraz, v čase zimných olympijskych hier, kde nám zatiaľ najväčšiu radosť robí naša biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá získala už dve strieborné a jednu zlatú medialu, sa pohľady športových priaznivcov pravdepodobne najviac upierajú na našich hokejistov.
Aj napriek úspešnému vykročeniu slovenskej hokejovej reprezentácie po výhre nad olympijskými športovcami z Ruska, sa nám podarilo po prehre s USA a nešťastnej prehre so Slovinskom po samostatných nájazdoch skončiť posledný v našej skupine so 4 bodmi. Práve teraz sa schyľuje k najdôležitejším zápasom a žreb play-off rozhodol, že si zahráme o postup do štvrťfinále, kde už čaká Česká reprezentácia proti výberu USA.

Dúfame, že tréner Ramsay namieša víťaznú zostavu a my všetci sa budeme tešiť. Poďme sa na tento duel naladiť rebríčkom najpamätnejších gólov slovenskej hokejovej reprezentácie.

7. Marián Gáborík – MS 2007

Určite si pamätáte trenčianske trio Demitra-Gáborík-Hossa. Rok 2007 bol jeden z tých, kedy sa táto trojica stretla na majstrovstvách sveta. Dali o sebe jednoznačne vedieť a táto legendárna kombinácia v zápase proti Nemecku priam nemala chybu.

6. Juraj Sýkora – Euro Hockey Challenge 2013

Finále medzi Fínskom a Švédsko na MS 2011 v Bratislave a Košiciach sa zaradilo tiež do histórie majstrovstiev sveta. Okrem víťazstva Fínska po 16 rokoch Mikael Granlund predviedol gól, ktorý si pamätá azda každý hokejový fajnšmeker. Juraj Sýkora sa ním inšpiroval a Čechom ukázal, ako sa dáva gól spoza brány. Na takéto kúsky sa dá pozerať stále dookola.

5. Richard Lintner, Žigmund Pálffy – MS 2002

Majstrovstvá sveta 2002 si pamätá azda každý Slovák, ktorý bol vtedy na svete. Jeden z najdôležitejších gólov vtedy strelil Žigo Pálffy a obranca Richard Lintner v semifinále proti Švédom. Svojimi gólmi v samostatných nájazdoch rozhodli o postupe Slovenska do finále proti Rusku. V nasledujúcom videu si pripomeňme celý priebeh nájazdov s finálovým zakončením.

4. Miroslav Šatan – MS 2012

Je tomu už 6 rokov, odkedy sme sa poslednýkrát ukázali vo finále majstrovstiev sveta. Vtedy to bola spontánna jazda našich hokejistov, ktorú málokto čakal. Jedným z najdôležitejších momentov bol gól tichého zabijaka v semifinále proti Česku. Počas oslabenia sa za stavu 1:1 dostal do nájazdu na brankára Kovářa po skvelej práci Michala Handzuša. Nedal mu šancu a strhol vedenie na našu stranu. Vychutnajte si tento nádherný moment.

3. Pavol Demitra – MS 2003

Po roku 2002 a našom prvom, a zatiaľ jedinom zlate nasledoval ďalší medailový rok. V zápase o tretie miesto za stavu 3:2 sa Demitra dve a pol minúty pred koncom ocitol po Šatanovej prihrávke sám pred brankárom Vokounom a zamotal mu nohy tak, že si to pamätal ešte dlho. Upravil stav na 4:2 a my sme sa už nevedeli dočkať záverečného hvizdu.

2. Peter Bondra – MS 2002

Čo je krajšie pre športovca ako výhra zlatej medaily? Peter Bondra a spol. to zažili na majstrovstvách sveta v Göteborgu. 100 sekúnd pred koncom brankár Sokolov čelil útoku Pálffy-Bondra a náš hráč sa nemýlil. Priblížil náš tím bližšie k zlatu a celý národ veril, že ruská Zborná sa vyrovnania nedočká. Tak sa aj stalo a tento gól sa zapísal do histórie svetového hokeja.

1. Pavol Demitra – ZOH 2010

Keď sa Pavol Demitra postavil do stredového kruhu počas samostatných nájazdov, triasol sa aj ten najlepší brankár sveta. Takýto pocit si zažil aj Bryzgalov v zápase na olympijskych hrách vo Vancouveri. Ideálny kružnicový oblúk, strela do protipohybu brankára, odraz od pravej žŕdky a bolo rozhodnuté. Slovensko vyhralo zápas proti Rusku a potešilo celý hokejový národ.

Verme, že tento rok na olympiáde v Pchjongčangu zažijeme ešte euforické momenty. A keďže hráme proti USA, prinášame ešte malý bonus. V roku 2012 sme sa proti Američanom predstavili tiež, a nebol to nik iný ako Miroslav Šatan, keď 38 sekúnd pred koncom rozhodol strelou do prázdnej brány. Čo myslíte, bol to čas len náhoda, alebo odkaz z nebies?