Nikolaj Džurmongaljev – muž, ktorý servíroval mäso zabitých žien ako delikatesu svojim priateľom

Kazachstan, rok 1980. Muž, ktorého každý poznal ako elegantného gentlemana, sa prechádza po jeho obľúbenom mieste pri brehu rieky. Stretne dámu, za ktorou sa vyberie. Dvaja ľudia konverzujú, všetko vyzerá v naprostom poriadku až dokým..
V Nikolajevovi sa vzbudí čosi, čo ho donúti konať inak ako bežní, normálni ľudia. Najprv ženu znásilní, a potom ju chladnokrvne zabije. Časti tela zabalí do ruksaku a nesie ich domov.

Jedlo sa môže podávať! V kuchyni sedia známi muža, prezývaného „Kovový Tesák“ (túto prezývku získal po tom, ako si dal spraviť jeho falošný zub z bieleho kovu).
Nič netušiaci hostia si pochutnávajú na chutnom mäsíčku, ktoré bolo vtedy veľkou zvláštnosťou, aby ho v Kazachstane mal človek až také veľké množstvo. Tieto hody sa opakujú, nikto nepozná pravdu, len samotný sériový vrah.

Nikolaj, Džurmongaljev, kovový, tesák, kovový tesák, mäso, psychopat, prostitútky, sériový vrah
Zdroj: redfin.com

Prvá vražda ako lov

„Vždy som miloval loviť, často som chodil loviť, ale toto bolo prvý krát, čo som šiel loviť ženu. Keď som vyšiel von na Uzun-agach-Maibulak cestu, zbadal som mladú sedliacku ženu. Bola sama. Moje srdce podskočilo a ja som za ňou bežal. Keď počula moje kroky, otočila sa, ale ja som ju chytil a dal moje paže okolo jej krku, ťahajúc na stranu skládky. Chvíľu sa bránila, no potom som jej podrezal krk nožom. Vypil som jej krv. Hneď nato z dediny vyšiel firemný autobus. Ľahol som si na zem a skrčil sa ku obeti. Mal som studené ruky. Keď autobus zmizol, zohrial som si ruky na tele ženy a vyzliekol ju. Rozrezal som mŕtvolu na prúžky, odstránil vaječníky, oddelil panvu a boky, potom som tieto kusy položil do ruksaku a odniesol ich domov. Rozohrial som tuk aby sa smažil a niektoré časti som nakladal. Raz som dal časti do mlynčeka na mäso a spravil knedle. Odložil som mäso pre seba, nikdy som ho neservíroval pre niekoho iného. Dvakrát som griloval srdce a obličky. Griloval som aj ostatné mäso, no bolo to ťažké a trvalo to dlho, kým sa ugrilovalo na vlastnom tuku. Trvalo mi mesiac zjesť mäso tejto ženy. Jesť prvýkrát ľudské mäso bol silný zážitok, no potom som si zvykol.“

Po jednej nasledovali samozrejme ďaľšie

Nikolaj vraždil prevažne v najväčšom meste Kazachstanu, Almaty. Väčšinou išlo o prostitútky, ktoré sú podľa Džurmongaljeva najväčšie zlo na svete. Číslo obetí rástlo, tak isto aj množstvo servírovaného mäsa a obedov, či večerí so známymi, ktorí nemali ani najmenšie tušenie.

Nikolaj, Džurmongaljev, obeť, krv, sériový vrah, kovový tesák, kanibal, vražda, vraždy,
Zdroj: murderpedia.org

Číslo obetí by rástlo, no…

Na hostinu sú pozvaní dvaja známi opilci. Všetko sa zdá byť v normále, no pri vstupe do kuchyne zbadajú ženskú hlavu s črevami, alebo inak povedané, jedlo pripravené na varenie a následné servírovanie. Džurmongaljev povedal polícií, že hostia utiekli s hrôzou z domu. Po príjazde polície našli Nikolajeva na kolenách s krvou. V šoku mu nahému a so sekerou umožnili utiecť do blízkych hôr. O deň neskôr 19. decembra 1980 ho našli v dome jeho bratranca, kde bol zatknutý.

Miesto väzenia poslaný na povinnú liečbu

Hovorí sa, že obetí bolo veľmi veľa, aj viac než 100, no dokázaných mu bolo „len“ 7. Súd ho vďaka jeho diagnóze, schizofrénie, miesto väzenia poslal na povinnú liečbu do psychiatrickej liečebne v Taškente (Uzbekistán).

Zamlčaný útek

V roku 1989, po siedmych rokoch od zadržania, sa Džumagalievovi podarilo pri preprave do iného zariadenia utiecť. Dlhé dva roky bol tento kanibal na slobode. Počas tohto obdobia nebolo žiadne vyhlásenie, aby nebola verejnosť vystrašená. Miestne orgány dúfali, že nenájdu žiadne ďaľšie obete v Sovietskom Zväze. V roku 1991 ho opäť zajali vo Fergane (Uzbekistán), vďaka žene, ktorá sa ozvala s tým, že jej v ten deň navrhoval. Svoj trest si odpykáva dodnes.

Nikolaj, Džurmongaljev, obeť, krv, sériový vrah, kovový tesák, kanibal, vražda, vraždy,
Zdroj: murderpedia.org

Zdroj: trutv.com/, murderpedia.org