Attackview – foodblogerka Klaudia: „Treba si dopriať zdravú stravu, ale netreba zabúdať aj na kalorické buchty“

Miluješ jedlo? V tom prípade je dnešný Attackview, v ktorom spovedáme šikovných ľudí, práve pre teba!

Blogerky sú dnes už na každom rohu, no len malému počtu to naozaj uveríš.
Za zhliadnutie určite stojí šikovná foodblogerka Klaudia. Dokáže ti, že s jedlom sa dá vyhrať všelijako a dokáže nie len naplniť naše brušká, ale aj zaujať esteticky a pohladiť nejedno oko.
Verím, že ťa dnešný rozhovor inšpiruje a ak nie, tak aspoň narobí obrovské chute po niečom sladkom.

Ahoj Klaudi:) vedela by si sa našim čitateľom na úvod trochu predstaviť?
Ahojte. Som hrdá východniarka, študentka a po novom aj „foodblogerka“. Mám 22 rokov, pochádzam z Rozhanoviec, ale narodila som sa v Košiciach. Momentálne študujem učiteľstvo v Prešove na vysokej škole, ale v posledných rokoch ma viac chytilo foodblogerstvo. Dalo by sa povedať, že príprava a aranžovanie jedál sa stalo mojím koníčkom. Okrem toho rada fotím, čo naplno využívam pri tvorbe blogu a pomáha mi to pri fotení jedál na môj Instagram.

foodblogerka, Klaudia, koláč, koláče, jedlo, sladke, fajne,

Láska prechádza cez žalúdok. Stotožňuješ sa s týmto výrokom?
Samozrejme , ja a jedlo to je láska na celý život haha 😊 Ale teraz vážne. Určite veľa ľudí (a najmä pánov) túži po polovičke, ktorá im dokáže navariť tie najlepšie dobroty. A kto by potom mohol nemilovať osobu, ktorá navarí tak skvelé jedlo?  Takže určite považujem tento výrok za čiastočne pravdivý, veď ani môj priateľ pri mne zatiaľ nikdy nehladoval.

Ako si sa dostala ku tejto činnosti? Bol to dlhodobý sen/cieľ, alebo to prišlo nejako postupne?
Na Instagrame som si začala všímať krásne smoothie misky od zahraničných blogeriek a skúsila som to raz sama. Moja fotka mala na internete úspech a preto som začala skúšať rôzne verzie smoothie misiek. Až neskôr som prešla na pečenie muffiniek, ľahších koláčov a teraz u mňa nájdete najmä cheesecaky, ktoré sa stali mojimi favoritmi.

Vieme, že máte v Rozhanovciach aj cukráreň, v ktorej momentálne pracuješ. Vedela by si nám ju bližšie predstaviť?
Áno, áno. Nepracujem tam ešte dlho, ale už teraz to tam milujem 😊 Pri mojom pečení doma som stále snívala o tom, že by sa mi mohla ozvať nejaká cukráreň. Doma sa mojich výtvorov už prejedli a nemala som ich už komu piecť. A jedného dňa sa mi nečakane ozvali z cukrárne Rodinka. Dokonca mám túto cukráreň  tu v Rozhanovciach a pár minút od domu. Tú moju radosť si asi viete predstaviť. A čo povedať o tejto cukrárni ? Po pár mesiacoch strávených u nich vidím, že majitelia naozaj dali do tejto cukrárne svoje srdce a názov Rodinka im zaručene patrí. Všetky koláče, prostredie, atmosféra tam a prístup k ľudom je neskutočne skvelý a to každý zákazník ocení. Ľudia všetkých generácií sa tu radi vracajú a máme aj veľa zákazníkov z Košíc a okolia, ktorí nemajú problém zájsť pár kilometrov pre chutný a kvalitný domáci koláč. Momentálne ponúkame aj vlastnú vyrobenú zmrzlinu, čím sa nemôže pochváliť každý. A, samozrejme, tu nájdete aj moje cheesecaky.

Aká je tvoja obľúbená kuchyňa? Ktoré jedlá najradšej pripravuješ?
Milujem taliansku kuchyňu. Cestoviny, pizza a všetko s tým spojené.  Väčšinou sa ale snažím jesť všetko zdravé a chutné. Ale nie som človek, ktorý odmietne poriadny americký burger. Jem jednoducho všetko a s mierou, nepodporujem žiadne diéty ani vyhýbanie sa mäsu.

Aký feedback dostávaš od ľudí? Čo najviac zaujme a ocenia to, a naopak, čo menej?
Musím povedať, že napriek tomu že internet je miesto plné hejterov a závistlivcov, nemôžem si spomenúť na žiadnu negatívnu skúsenosť. Ľudia mi často pošlú fotografiu jedál, ktoré pripravili podľa môjho receptu a vždy mi napíšu krásne správy plné milých a podporných slov. Neskutočne si to vážim, pretože vďaka ľudom a ich neskutočnej podpore ma to posúva ďalej. Najviac ocenili moje cheesecaky, a aj to, že moje recepty im vždy rada poskytnem. A čo najmenej? Asi to, že poslednú dobu nemám toľko času reagovať na každú správu, komentár a potom sa mi stane, že sa ľudia ozvú znova a sklamaní, že ich ignorujem. Nie je to pravda, ale momentálne mám veľa práce na škole, bakalárke a cukrárni a na internet mi ostáva málo času.

Prezraď nám tvoje ciele do budúcna.
Pred pár rokmi by som odpovedala: učenie detí v škole. Momentálne sa moje sny trochu zmenili a chcela by som naďalej pokračovať so spoluprácou v cukrárni Rodinka, pretože táto cukráreň má veľký potenciál do budúcna. A možno si raz otvoriť niečo vlastné, ale to je pre mňa veľmi ďaleká budúcnosť.

Ďakujem pekne za tvoj čas. Máš nejaký odkaz na záver pre všetkých, ktorí milujú jedlo?
Asi len toľko, že ak naozaj milujete jedlo, tak sa neobmedzujte diétami a kadejakými novodobými trendmi. Na internete toho vidím strašne veľa a nestačím sa niekedy čudovať, ako veľmi to niektoré baby preháňajú. Treba si dopriať zdravú stravu, ale nezabudnúť aj na skvelé mega kalorické buchty v nedeľu poobede u babky 😉

Zaujala ťa Klaudia? Jej instagramový profil nájdeš tu -> Klaudi_rimka
a jej blog -> ooohmyfoodblog.com

AK SI MYSLÍŠ, ŽE SI NIEČÍM PRE SVOJE OKOLIE ZAUJIMAVÝ, POPRÍPADE POZNÁŠ NIEKOHO TAKÉHO, NEVÁHAJ A OZVI SA NÁM NA NAŠOM MAILY -> REDAKCIA@ATTACKER.SK, ALEBO DO SPRÁVY NA -> FACEBOOKOVEJ STRÁNKE