Neveríte v reinkarnáciu? Tento chlapec zmení váš názor

Ráno vstanete, pripravíte raňajky pre celú rodinu a tešíte sa na spoločné chvíle. Po zasadnutí k stolu sa každodenná debata zmení. Váš trojročný syn začne hovoriť zaujímavý príbeh akoby mal už cez 30 rokov. Vy si myslíte, že má len dobrú fantáziu. Keď však začne hovoriť o svojej vlastnej vražde a mieste, kde je pochované jeho telo, prestane vám byť všetko jedno.

Eli Lasch, reinkarnacia, chlapec, doktor, izrael
Zdroj: reinkarnacia.sk

Podobný prípad, inak nazývaný aj reinkarnácia, sa v minulosti stal. Je spojený s popredným izraelským doktorom menom Eli Lasch, ktorý vtedy slúžil ako poradca v rámci zdravotníckych služieb v pásme Gaza. Zomrel v roku 2009, preto je tento prípad neobjasnený a tajomstvo, či ide o skutočnosť si so sebou odniesol.

Vďaka reinkarnácii spoznali vraha

Chlapec, ktorý začal prezentovať svoj príbeh z minulého života tvrdil, že bol zavraždený sekerou. Na mieste, kde mu vraj dotyčný sekerou zaťal mal aj veľké materské znamienko. Zaujímavé na tom je, že prípady reinkarnácie spájajú práve materské znamienka na miestach, kde bola pôvodná osoba zasiahnutá pri tom, ako umrela. To tento trojročný chlapec vedieť nemohol, preto to vzbudilo prvotné podozrenie, že by mohol hovoriť pravdu.

Chlapcov otec a jeho syn, spolu s niekoľkými príbuznými a doktorom Laschom, sa vybrali do susedných obcí. Prešli ich niekoľko, až kým si chlapec nespomenul, že je to ona. Následne si spomenul aj na svoje vlastné meno a aj meno svojho vraha.

Eli Lasch, reinkarnacia, chlapec, doktor, izrael
Zdroj: geni.com

Miesto posledného odpočinku potvrdilo chlapcove slová

Inštitút pre integráciu vedy, intuície a duše priniesol niekoľko informácií. Muž, ktorým bol chlapec vo svojom minulom živote zmizol pred približne štyrmi rokmi a nikdy ho už nikto nevidel. Predpokladalo sa, že zle skončil, pretože bolo bežné, že ľudí na pohraničí Izraela a Sýrie zabíjali alebo väznili z podozrenia zo špiónstva. Keď s chlapcom prechádzali cez obec, prišli k domu, ktorý mu bol povedomý. Zavolal meno údajného vraha, ten z domu vyšiel a povedal, že sa tak skutočne volá. Chlapec mu povedal, že kedysi boli susedia a jedného dňa došlo k roztŕžke a následne k zavraždeniu sekerou. Muž zbledol. Potom chlapec vyhlásil, že si pamätá, kde leží jeho telo. Vybrali sa na tam. Keď našli miesto, kde bola hromada kameňov, chlapec povedal, že je pochovaný práve pod nimi, a vražedná sekera je neďaleko.

Eli Lasch, reinkarnacia, chlapec, doktor, izrael, hrob, sekera
Zdroj: thoughtcatalog.com

Reinkarnácia ako námet na knihu

Po exhumácii tela sa potvrdilo to, čo chlapec hovoril. Muž bol pochovaný v poľnohospodárskom oblečení, ktoré sa vtedy v danej oblasti nosilo. Na lebke bola viditeľná stopa po sekere.

Doktor Lasch sa v roku 1998 spojil s Trutzom Hardom. Bol to Nemec, ktorý skúmal práve reinkarnáciu a možnosť minulých životov. Tento prípad sa mu zdal dostatočne vierohodný, preto ho použil aj do svojej knihy Children Who Have Lived Before (Deti, ktoré predtým žili) vydanej v roku 2005.

O tomto prípade si môžete pozrieť aj video:

Mohla to byť skutočnosť?

Prípad určite nie je dopodrobna objasnený. Určite si žiada viacero ďalších dôkazov.

V minulosti sa k nemu vyjadril aj San Francisco Globe: „Príbeh je dosť zaujímavý, ale je ťažké vedieť, či je pravdivý. Aj keď existuje veľa detailov prípadu, je divné, že všetky mená buď neboli zaznamenané, alebo časom zabudnuté. Jediný známy svedok o incidente, Dr. Eli Lasch, zomrel v roku 2009 a informácie tu poskytnuté sú všetko, čo je o veci známe. Je to celkom zvláštny príbeh, ale určite nie je jediný, kedy si deti spomínali na minulé životy.“

To, či je to pravda, alebo len obrovská zhoda náhod, prípadne doktorov výmysel sa nedozvieme. Na svete sa vyskytlo mnoho prípadov, preto je len na nás, či uveríme, alebo nie. Čo vy, veríte v reinkarnáciu?

Zdroj: collective-evolution.com