Cestovateľský tip: Rakúsky prírodný park Tragöß, ktorý sa s príchodom jari ponorí pod vodu

V tejto sérii článkov cestovateľských tipov vás zoberieme na očarujúce miesta, o ktorých ste predtým pravdepodobne ešte nepočuli. Články budú vychádzať nepravidelne, takže preto refreshuj našu stránku!

Je veľa miest, o ktorých nevieme a rozhodne by nemali chýbať v našich cestovateľských „TO DO“ listoch. Výnimkou nie je ani rakúsky prírodný park Tragöß. Nachádza sa neďaleko dedinky Hochschwab Tragöß.

to, do, list, cestovanie, tip
Zdroj: theodysseyonline.com/

Toto miesto je výnimočné tým, že v období august až apríl je tento prírodný park vhodný na prechádzky medzi korunami stromov a vypustenie všetkých problémov z hlavy. Tiež si môžete vychutnať pokoj sedením na útulných lavičkách a započúvaním sa do prírody. To nie je ani zďaleka všetko. Na jar nám zasnežený vrch Hochschwab zošle topiaci sa sneh a park stratí reč pod vodou. Tento prírodný úkaz je veľkolepé divadlo v réžii matky prírody. Predstavme si Štrbské Pleso ako park, ktorý sa s príchodom jari ocitá pod vodou. Nádhera, nemyslíte?

voda, rakusky, park, Tragöß, strom, les, potapanie, cestovanie, tip
Zdroj: pxhere.com/

Späť k samotnému parku Tragöß. V dobe, keď je zaplavený, máte jedinečnú možnosť vidieť (samozrejme s potápačskou výbavou) ako by vyzeralo, keby sa ľudstvo ocitlo pod vodou. V júni je park fenomenálny pre návštevníkov, ktorí naberú odvahu ponoriť sa do hĺbok.

Pod vodou máte možnosť vidieť lavičky „lietať“ nad chodníčkami, nazrieť do korún stromov, dotknúť sa zelenej trávy, vidieť mostíky, ktorými ste mali ešte v auguste možnosť prechádzať sa ponad malebnými potôčikmi.

voda, rakusky, park, Tragöß, most, mostik, potapac, cestovanie, tip

Pod článkom nájdete aj pár fotografií z tohto očarujúceho miesta. Autorom týchto záberov je Marc Henauer. Budeme sa snažiť prinášať vám ďalšie tipy na „zabudnuté“ miesta, vhodné do vašich cestovateľských plánov. Nechajte sa unášať.

voda, rakusky, park, Tragöß, strom, hory, rakusko, cestovanie, tip

voda, rakusky, park, Tragöß, strom, potapac, potapanie, cestovanie, tip

voda, rakusky, park, Tragöß, strom, cestovanie, tip, potapanie

voda, potapac, rakusky, park, Tragöß, cestovanie, tip, potapanie

Foto: Marc Henauer