Večer hokejová hviezda NHL, ráno účtovník v kancelárii

Predstavte si, že pracujete v kancelárií ako bežný administratívny pracovník. Vo voľnom čase si radi zahráte hokej a Národnú Hokejovú Ligu si pozriete len v telke alebo z hľadiska. Zrazu vás však zavolajú a chcú, aby ste sa prezliekli do výstroja. Je to nutné, pretože dvaja z brankárov sa zranili počas zápasu a niekto ho potrebuje dochytať. Sen sa stáva skutočnosťou.

nhl, hokej, Foster, Jurčo, účtovník, debut
Zdroj: nhl.com

Zvláštny zápas plný zaujímavostí

Zápas medzi Chicagom Blackhawks a Winnipegom Jets nebol vôbec nudný. Začalo to hneď na rozkorčuľovaní, kde sa zranila brankárska jednotka Anton Forsberg. Miesto neho do bránky nastúpil jeho náhradník Collin Delia. Ten zažil svoj debut na pôde NHL a bol veľmi úspešný… no, skoro. Predtým, ako kvôli kŕčom v čase 5:59 v tretej tretine opustil ľadovú plochu, sa blysol 25 úspešnými zákrokmi. Za stavu 6:2 prišla na ľad hlavná postava večera. Scott Foster, 35-ročný účtovník, ktorý naposledy nastúpil na súťažný zápas v roku 2006. Okrem iného strelil dva góly aj náš Tomáš Jurčo a obranca Bren Seabrook odohral svoj tisíci zápas v NHL.

brankar, hokej, chicago, blackhawks, Foster, Scott
Zdroj: nhl.com

Ráno sa vrátim späť do práce

„Prvý šok nastal, keď mi oznámili, aby som sa prezliekol do výstroja.“ To, že to bude zážitok do konca života, si najviac uvedomil práve na konci zápasu, keď zaplnená aréna skandovala jeho meno. Zaznamenal 7 zákrokov, ani raz neinkasoval a zlikvidoval veľkú šancu Paula Šťastného„Dnes sa mi stalo toľko zážitkov, ktoré budem môcť rozprávať svoji deťom a priateľom do konca života. Zajtra ráno sa vrátim za môj stôl. Mám dve malé deti, ktoré pravdepodobne spia. Moja žena je tiež doma, ale neviem, či o tom vie.“ vyjadril sa Foster po zápase. Po tom, ako naposledy v roku 2006 odohral súťažný zápas za univerzitný tím, kde pôsobil 4 sezóny, bol toto pre neho asi najlepší športový zážitok, ktorý si veľa ľudí nedokáže ani predstaviť.

Pozrite si zostrih tohto zaujímavého zápasu.

Zdroj: nhl.com