V sobotu sa v Prahe uskutoční historická hudobná udalosť. Rapper Marpo vypredal O2 Arénu!

To, že v našich končinách je rapový hudobný žáner na vzostupe, je známe už niekoľko rokov. Interpreti svoju tvorbu posunuli na vysoký level, koncerty sú stále na vyššej úrovni a texty už nie sú len o nadávkach a o tom, kto je drsnejší. Aj keď sa ešte stále úplne nevytratila rivalita medzi jednotlivými rapermi, je vidieť skôr ich spoluprácu ako nejaké roztŕžky medzi tými najlepšími. Jednoducho sa snažia svoj obor posúvať aj vzájomnou spoluprácou stále vyššie. Popredný český rapper Otakar „Marpo“ Petřina sa však skôr zameriava na seba a svoju kapelu, vďaka čomu začal lámať rekordy už pred dvoma rokmi. Ako prvý vypredal malú športovú halu Incheba s kapacitou 4000 ľudí a niekoľko mesiacov na to ďalšiu veľkú halu Forum Karlín. Keď prvprvýk prezentoval svoju predstavu, že by svoj predchádzajúci album Lone Survivor chcel krstiť pred tak veľkým publikom, veľmi mu neverili ani jeho spoločníci z kapely TroubleGang. Marpo si napriek tomu išiel za svosvo snom a podaril sa mu na Česko-Slovenské pomery malý zázrak. Ako prvý obe koncerty vypredal, a to už niekoľko dní pred ich konaním. To bol podľa jeho slov len začiatok. Dnes už vieme, že to tak skutočne bolo. 19.5.2018 sa uskutoční koncert v pražskej O2 aréne a opäť hlási vypredané.

Zdroj: marpo.com

Marpova cesta na vrchol

Pred viac ako rokom sa začala „kampaň“, kedy sa ľudia dozvedeli o ďalšom veľkom cieli (aj keď mnohí už tušili), ktorý chcel Marpo vo svojej kariére dosiahnuť – vypredať pražský štadión O2, v ktorom sa ešte žiadny z československých raperov nepredstavil. 19.5.2017 sa spustil predpredaj vstupeniek a rok plný očakávania, či sa mu to podarí. S celou touto akciou bol ruka v ruke spojený aj pripravovaný album Dead Man Walking, ktorý bol naplánovaný na začiatok roka 2018. Obrovský koncert bude teda spojený aj s krstom albumu, ktorý uzrel svetlo sveta 5.3.2018 a odvtedy si získal od fanúšikov pozitívne ohlasy.

Road to MarpoArena

S vydaním nového albumu Dead Man Walking bola aj spojená tour po českých mestách. 11 zastávok malo napovedať tomu, ako približne bude vyzerať show, ktorá bude predstavená v samotnej O2 aréne. Taký menší warm-up pred obrovskou akciou v Prahe. Fanúšikovia si mohli vypočuť novinky z albumu DMW, ale aj staršie, osvedčené skladby. Samotnému koncertu v každom meste predchádzal aj veľký Meet&Greet s fanúšikmi – podpisy, fotky a pár prehodených slov s členmi kapely. Po skončení tour už ostávalo len niečo vyše mesiaca do dlho očakávanej akcie. Netrvalo dlho a stalo sa to, čo bolo hlavným cieľom Marpa a celého TroubleGangu. Lístky do O2 arény sa vypredali. Ak ste teda čakali do poslednej chvíle, mohlo vás to stáť účasť na koncerte.

Marpo, dead man walking, O2 arena, koncert, DMW, rap
Zdroj: Tony Košař

Show, ktorá zlomí rekordy

Niekoľko dní pred samotnou akciou je už jasné, že sa cieľ vypredať O2 Arénu Marpovi splnil. Okrem tradične nabitej show sa môžu fanúšikovia tešiť aj na dizajn pódia, aké ešte nezažila ani samotná aréna, hostí ako Lenny alebo Rytmus, či afterparty s členmi kapely až do skorých ranných hodín. Rozpočet celej akcie sa pohybuje na sume približne 10 miliónov českých korún. Ešte pred otvorením dverí arény sa fanúšikovské jadro, takzvaná TG Family, stretne pred Hlavnou stanicou v Prahe, odkiaľ vyrazí organizovaný pochod s počtom cca 5000 ľudí smerom na miesto konania koncertu. Naša redakcia na koncerte roka tiež nebude chýbať. Viac informácií o celej akcii a pochode nájdete v nasledujúcich linkoch.

MarpoArena 2018 – MARPO & TroubleGang – Dead Man Walking

Pochod Marpo & Trouble Gang – Dead Man Walking