Víkend plný hier a zábavy. V Bratislave sa začína Orange Y-Games 2.0

Už dnes sa začína v Refinery Gallery Bratislava e-sportová udalosť Orange Y-Games 2.0. Samotný názov hovorí, že oproti minulým Y-Games sa pravdepodobne niečo zmenilo. Druhá generácia tejto hernej udalosti sľubuje ešte viac zábavy, bohatý program, skvelé výhry a možnosť stretnúť známych ľudí z internetového prostredia.

Tri dni plné hernej zábavy

Jedným z hlavných zmien oproti predchádzajúcim ročníkom je to, že sa celá akcia začína už v piatok, bude teda trvať až tri dni. Návštevníci sa tak nemusia báť toho, že by nestihli vyskúšať všetko, čo im organizátori ponúknu. Málo toho skutočne nebude. Návštevníci budú mať k dispozícii free-to-play zónu, ktorá bude obsahovať viac ako 60 počítačov, 35 herných konzol a niekoľko mobilných zariadení. Najväčším lákadlom vo free-to-play zóne bude virtuálna realita, ktorá bude návštevníkom k dispozícii. Pre fanúšikov vintage bude pripravená retroherňa.

Ygames, esport, turnaj, cosplay, Bratislava, youtube, competition
Zdroj: Y-Games

Fanúšikovia Cosplay si tiež prídu na svoje, pretože ako už býva zvykom, aj to ponúknu tohtoročné Y-Games. Tentokrát to ponúkne samostatná časť Y-Con, na ktorej okrem samotnej súťaže nájdete aj tvorivú dielňu, rôzne prednášky a fanart. Finále Cosplay prebehne v sobotu.

Ygames, esport, turnaj, cosplay, Bratislava, youtube, competition
Zdroj: Y-Games

Potvrdené sú aj zvučné mená československého internetu, s ktorými tak ako aj naposledy budeš môcť pokecať, odfotiť sa, alebo si pozrieť aj rôzne exhibičné zápasy, ktoré pre nich organizátori pripravili. Budete mať možnosť stretnúť ľudí ako Sajfa, Ivan „Dev1“ Lazarov s ktorým sme vám nedávno ponúkli aj rozhovor, Selassie, Naked Bananas, Žolík, MenT, Viktorkaaa, Zlý Zajo a ďalší.

Ygames, esport, turnaj, cosplay, Bratislava, youtube, competition
Zdroj: Y-Games

Herné turnaje s celkovým prizepoolom 8050 eur

Hlavnou myšlienkou Y-Games vždy boli herné turnaje a výnimkou nebude ani tento ročník. Prizepool sa vyšplhal na historicky najvyššiu sumu – 8050€. Účastníci si budú môcť zmerať sily v hrách ako Counter Strike: Global Offensive, DotA2, League of Legends, Hearthstone, FIFA18, NHL18 alebo Clash Royale. Sponzori spolu s organizátormi pripravili takéto finančné odmeny:

Counter Strike: Global Offensive (2800€)
DOTA 2 (1400€)
League of Legends (1400€)
Hearthstone (875 €)
FIFA 2018 (525€)
NHL 2018 (350€)
Clash Royale (700€)

Ygames, esport, turnaj, cosplay, Bratislava, youtube, competition
Zdroj: Y-Games

Na turnaj sa mohli prihlásiť hráči akejkoľvek úrovne, takže na turnaji nájdeme lepšie celky, ktoré majú vysoké ambície, ale aj tímy, ktorých hlavným cieľom je sa zabaviť a zahrať si proti svojim obľúbencom. Ešte stále nevieš, čo budeš robiť tento víkend? Zavítaj na Orange Y-Games 2.0 do Refinery Gallery v Bratislave a určite zažiješ víkend plný zábavy a napätia.

Zdroj: