Podľa skutočnej udalosti #8: 3:15 zomrieš!

V dnešnej dobe, kedy sú obľúbené filmy a seriály, sa stretávame dosť často s titulmi, ktoré sú natočené podľa skutočných udalostí. Niektoré podrobne skúmajú danú udalosť, iné sú na nej len založené a spracované tak, aby viac zaujali. Niektoré sú postavené len na domnienkach alebo legendách. To zvyčajne vzbudzuje v ľuďoch pochybnosti vo vierohodnosti daného titulu. My sme sa vám rozhodli pravidelne, a to teda každý štvrtok, prinášať skutočné udalosti, podľa ktorých bol film natočený alebo inšpirovaný. Uvidíte sami, že niektoré z nich sú v skutočnosti ešte horšie ako v samotnom filme. Alebo naopak, boli veľmi prikrášlené len preto, aby diváka zaujali.
Ôsmym dielom z tejto série je horor 3:15 zomrieš!

Pravdivé udalosti námetom na scenár

Film 3:15 zomrieš je remake klasického The Amityville Horror, ktorý v roku 1979 nebol úplne najlepšie spracovaný, no napriek tomu nebol úplne na zahodenie. V roku 2005 sa režisér Andrew Douglas rozhodol tento film „vylepšiť“. To, či mu to vyšlo, už je názor každého diváka. Námetom na oba tieto snímky boli udalosti z roku 1974, kedy polícia našla na Ocean Drive v Amitiville, Long Island mŕtvu rodinu DeFeovcov. Chýbal jeden člen, a to Ronald DeFeo, ktorý bol zadržaný a o niekoľko dní sa priznal, že tajomné hlasy ho nabádali k tomu, aby celú rodinu vyvraždil. Vo filmoch je príbeh vykreslený až po tomto čine, a to tak, že sa do domu, kde k vražde došlo, nasťahujú ďalšie rodiny. Nešťastie a neznáme zlo sa ťahá aj s nimi.

3:15 zomrieš, Amityville, horor, film, Ronald DeFeo, true story, vrah
Zdroj: Materiały prasowe

DeFeo ako masový vrah

Ronald DeFeo vo svojom detstve nikdy nezažil zlú finančnú situáciu, no vo svojom živote nebol napriek tomu spokojný. Problémom bol jeho otec, ktorý svoje deti často trestal a povráva sa, že ich neraz aj zneužil. Matka bola utiahnutá a svojmu manželovi odporovať nechcela. Ronald kvôli týmto rodinným problémom začal užívať drogy a piť alkohol, vraj aby unikol z reality. To spôsobilo, že sa otcovi raz vyhrážal so zbraňou v ruke.

3:15 zomrieš, Amityville, horor, film, Ronald DeFeo, true story, vrah
Zdroj: Getty Images

Rodičia si mysleli, že keď mu budú pravidelne kupovať darčeky a dávať vreckové, tak sa upokojí a vráti sa znova do normálu. Ako 18 ročný dokonca pracoval v rodinnom podniku, ktorý sa zaoberal predajom áut, no v práci sa ukázal len málokedy. Nebolo preto ničím nezvyčajné, keď 13.11.1974 opustil svoju prácu len preto, že sa nudil. Zamieril do miestneho baru, odkiaľ sa snažil zavolať domov a následne sa rozkrikoval, že mu nikto nedvíha a bol z toho značne rozrušený. Nakoniec sám odišiel, a nikto ho nevidel až do nasledujúceho rána. Okolo 6:30 vbehol naspäť do baru a začal kričať, že jeho rodina bola zastrelená. Niekoľko ľudí ho nasledovalo do domu, kde sa im naskytol hrôzostrašný pohľad. Šesť mŕtvych tiel na svojich posteliach ležiaci na bruchu a strelený zo zadu do hlavy.

3:15 zomrieš, Amityville, horor, film, Ronald DeFeo, true story, vrah
Zdroj: Bettmann / Getty Images

Vyšetrovanie a odsúdenie Ronalda DeFea

Polícia na mieste činu zadržala stopy a usúdila, že k vraždám došlo o 3:15 nad ránom a vražednou zbraňou bol veľký kaliber – puška Winchester. Miesto činu pôsobilo zvláštne. Žiadne znaky boja, ani stopy po drogách a alkohole a dokonca ani susedia nepočuli žiadne výstrely. Jediné, čo počuli, bol pes rodiny, ktorý celú noc štekal do tmy. Ronald DeFeo na čas vraždy alibi nemal, a tak bol hlavným podozrivým.  Keď mu už nebolo pomoci, k činu sa priznal, no svoju výpoveď niekoľkokrát zmenil. Prvou z jeho výpovedi bola tá, že jeho rodinu vyvraždil zabijak Louis Falini, a prinútil Ronalda, aby to sledoval. Falini mal však dokonalé alibi, a tak DeFeo svoju výpoveď opäť zmenil. Ďalšia jeho výpoveď bola taká, že ho k činu prinútili neznáme temné hlasy. Po tejto výpovedi bol Ronald testovaný na drogy. Tento test bol pozitívny, no súd rozhodol, že počas svojho činu bol plne pri vedomí, a tak bol odsúdený na doživotie.
Neskôr zmenil výpoveď tak, že jeho sestra Dawn zabila otca potom, čo ich rozrušená matka zabila ich troch súrodencov a on následne zabil Dawn. Potom príbeh upravil, že Dawn zabila všetkých pred tým, než zabil on ju. Svoju výpoveď potom niekoľkokrát mierne upravil, no nič sa nezmenilo. DeFeo sa v súčasnosti nachádza v nápravnom zariadení Sullivan v meste Fallsburg v štáte New York a všetky jeho odvolania a žiadosti adresované dozornej rade boli k dnešnému dňu zamietnuté.

3:15 zomrieš, Amityville, horor, film, Ronald DeFeo, true story, vrah
Zdroj: New York Daily News / Getty Images

Príbeh strašenia v podaní Lutzových

Príbeh o tom, že v dome straší, vyniesli na povrch najmä jeho nasledujúci obyvatelia. George a Kathy Lutz rozniesli po okolí, že v dome skutočne straší a z domu sa odsťahovali po 28 dňoch. Tak vznikla legenda o strašidelnom dome v Amityville. Neskôr sa ale vyjadrili, že tento príbeh vznikol po niekoľkých fľašiach vína a celé je to podvod. Napriek tomu jeden z ich synov, Danie Lutz, tvrdí, že bol posadnutý diablom a ďalší syn Christopher zas hovorí o tajomných postavách podobných tieňom, ktoré sa po chvíli rozplynuli. Zaujímavý je aj fakt o tom, že manželia Lutzovci boli podrobený detektoru lži, cez ktorý bez zaváhania prešli.

3:15 zomrieš, Amityville, horor, film, Ronald DeFeo, true story, vrah, Lutz, George, Kathy
Zdroj: Archív Hurton / Getty Images

Tento príbeh teda nieje vôbec potvrdený ani vyvrátený. Ako ste na tom vy? Myslíte, že v dome skutočne straší a to viedlo Ronalda DeFea k desivej masovej vražde a vzniku príbehu o strašidelnom dome, alebo je to len výmysel na skrátenie trestu a zároveň snaha Lutzovcov zarobiť na tomto príbehu? Rozhodnutie je na vás.

Zdroj: allthatsinteresting.com