Cestovateľský tip: Farebné pláže a biele domčeky s modrými strechami. Zoznámte sa so sopečným ostrovom Santorini

Pravdepodobne každý z nás by sa rád vybral aj toto leto na dovolenku k moru. Sú rôzne destinácie vhodné pre letný oddych na pláži. Jedným z takýchto miest je aj krásne grécke Santorini. Biele domy postavené kaskádovým štýlom, obklopené krásnym čistým morom. Okrem času na pláži ponúka súostrovie Santorini aj veľa ďalších možností, ako stráviť dovolenku. História, geografické fakty, alebo gastro robí z tohto miesta rozprávkovú destináciu, ktorú by každý z nás mal aspoň raz za život navštíviť.

Grécko, Santoriny, dovolenka, leto, sopka, kontrast, ostrovy
Zdroj: Yolanda.White84 @flickr

Zaujímavosťou je, že Santorini nevyzeralo vždy tak, ako je tomu dnes. Pôvodne jeden ostrov sa po výbuchu sopky rozdelil na tri menšie ostrovčeky. Momentálne je Santorini údajne jedinou sopečnou priehlbinou na svete, ktorá je obývaná. Keďže ide o sopečné súostrovie, je jasné, že pôda sa skladá zo sopečných kameňov. Farebné spektrum kameňov je rozmanité, preto sa aj pláže odlišujú od tých klasických. Môžeme tam nájsť čierne, sivé, alebo aj červené pláže. Celkovo však prevažuje tmavo sivá farba, čo v kontraste s bielymi domčekmi a kostolmi s modrými strechami a kupolami vytvára nádhernú scenériu.

Grécko, Santoriny, dovolenka, leto, sopka, kontrast, ostrovy
Zdroj: David Spender

Pre milovníkov vína je táto destinácia tiež výborným rozhodnutím. Na ostrovoch sa pestuje aj vinič, z ktorého sa vyrába víno a vďaka obsiahnutým minerálom v pôde ma výraznú chuť. Podľa niektorých zdrojov je to najlepšie grécke víno. Povráva sa, že na celom ostrove je dokonca viac vína ako vody, pretože Santorini nemá značné zásoby vody. Ak si myslíte, že si takúto dovolenku určite nemôžete dovoliť, mýlite sa. Ak viete kde a ako hľadať, dokážete sa dopracovať k letenkám za pár eur. Ďalšie slová sú zbytočné, ale určite sa nalaďte krásnymi fotkami zo Santorini v nasledujúcej galérii.