Po skvelom 2. mieste si Peter Sagan pripísal prvý triumf. Zajtra si oblečie žltý dres

Počas minuloročnej Tour de France bol Peter Sagan po kolízii s Markom Cavendishom z pretekov diskvalifikovaný. Viacero športových fanúšikov bolo sklamaných, a o to viac sa tešili, že si Peter po ročnej pauze tento rok opäť vybojuje zelený dres v bodovacej súťaži. Vo včerajšej prvej etape sa v závere udržal v prednej časti pelotónu a nakoniec zaujal perfektné miesto pred záverečnou bitkou o víťazstvo v etape. Pred šprintom sa zavesil za zadné koleso Fernanda Gaviriu z tímu QuickStep, no Kolumbijčan bol nakoniec silnejší. Druhé miesto potešilo, ale Peter povedal, že je to ešte len začiatok. Naladiť sa na víťaznú vlnu mal možnosť práve dnes.

sagan, tdf, tour de france, maillot jaune, cyklistika, sport
Zdroj: ASO/Alex BROADWAY

V úniku bol ešte 13 kilometrov pred cieľom Sylvain Chavanel, no jeho únik do konca nevydržal a schyľovalo sa k hromadnému dojazdu. Z balíka vypadol jeden z veľkých favoritov Marcel Kittel, ktorý 7 kilometrov pred cieľom musel meniť bicykel. Ako už býva zvykom, záver bol chaotický, čo spôsobilo pád 2 kilometre pred cieľom. V páde sa ocitli ďalší favoriti na víťazstvo v etape a nachádzal sa tam aj muž v žltom drese Gaviria. Peter sa svojou premyslenou pozičnou jazdou pádu vyhol a v závere aj s podporou svojich tímových kolegov v šprinte porazil Sonnyho Colbrelliho a francúzskeho miláčika Arnauda Démara. Svojim víťazstvom si tak Peter Sagan zabezpečil prvé miesto v celkovej klasifikácii a aj prvé miesto v bodovacej súťaži o zelený dres. Zajtra ho tak uvidíme v Le maillot jaune.

Zdroj: ASO/ Alex BROADWAY

Pozrite si konečné poradie 2. etapy Tour de France a video posledných kilometrov.