Report: Vibe Fest na Kamenci zas o level vyššie

Posledný víkend sa na Šírave na Moteli Kamenec uskutočnila akcia VIBE Festival. V poradí tretí ročník hip hopovej akcie sľuboval program nabitý elitou slovenského rapu. Mená ako Nerieš, Separ, Gleb či Ego sa predstavili so svojou show pred očami približne 2500 fanúšikov, ktorých uvádzal hypeman Johnny Mečoch.

Warm-up s Egom

Motel Kamenec otvoril pre ľudí brány v piatok o 16.00, kedy sa v areáli objavil Ego. Vtedy sa ľudia mohli prísť naladiť na večerný program, kde zahral svoj set DJ Dill a Ega v krátkosti vyspovedal Fedo. Okrem toho ste sa s Egom mohli odfotiť a prehodiť pár slov pri tom, ako tagoval tričká, ktoré dodalo Nahodsa.sk. Warmup sa skončil podvečer a od hlavného programu nás už delila len chvíľka.

 

Ego piatkovým headlinerom

Hudobný program odštartoval o 20.00 Dj Mikias, za ktorým nasledoval Slimo a po ňom rozpútal show Radikal Chef. Prvýkrát sa priestor pred stageom úplne zaplnil v momente, keď sa na pódiu objavila skupina Nerieš. Tí predstavili tracky z albumov Minimal a Animal. Na rozprúdenie presne to pravé. Pred tým, než sa k slovu dostal dlho očakávaný Kali, ešte na stage vystúpil Akalaky. Ten sa po dlhšej pauze opäť ukázal pred davom ľudí. Po krátkom koncerte už pred svojich fanúšikov vystúpil Kali, ktorý neostal svojmu menu nič dlžný. Album Dezert a osvedčené single správne pripravili ľudí na headlinera tohto večera. Precedens na Šírave zafungoval na jednotku. Ego sa na Kamenci predstavil s jeho debutovým albumom prvýkrát. Okrem neho sme mohli počuť aj staršie, ale vždy legendárne pesničky Kontrafaktu. Prvý deň zakončil svojim DJ setom Dalyb.

 

Sobotné pokračovanie festivalu nesklamalo

Sobotu otvoril o 19.00 meet & greet s Majselfom a Zrebným. Ľudia si tak mali príležitosť spraviť nejaké fotky a vypočuť diskusiu oboch zúčastnených. O hodinu na to sme sa presunuli na stage a vypočuli si Dj Dilla. Ten ľudí správne naladil na to, čo ich neskôr čakalo. Návštevníci sa pomaly, ale isto zhromažďovali pred stageom, na ktorom sa práve ukázal Martez a Erroris. Na svoje vystúpenie sa medzitým pripravoval Majself. Počas jeho koncertu mu kryl chrbát Grizzly a spolu predstavili TRIP show. To rozprúdilo ten správny VIBE pred tým, než sa pred rozhýbanými fanúšikmi objavil Gleb. Ako je u neho zvykom, ani jedno tričko neostalo suché. Mosh pity a skákanie nemalo konca, až pokiaľ to sám Gleb celé neukončil. Hneď potom sme videli, ako Dame predstavil svoj debutový album Selfmade, čo potešilo nejedného fanúšika na Kamenci. Po týchto nadupaných koncertoch už ľudia pociťovali únavu, no adrenalín do žíl im opäť prilial Pil C, a samozrejme, nesklamal. Blížili sme sa k zlatému hrotu večera, pretože nás čakal Separ so svojou Pancier show. Pri tom mu asistoval Dame a za mixpultom dvorný DJ Lipi. Toto ostrieľané kombo dokázalo, že ani skoré ranné hodiny ľudí nezastavia pred tým, aby sa perfektne bavili. Pred treťou hodinou rannou ešte ostal posledných neúnavných pártyboyov baviť Glebov dvorný DJ Hypetrain a DJ Dill.

Počas jednotlivých koncertov držal ľudí v nálade neúnavný Johnny Mečoch a niekoľkokrát mu asistoval svojim freestylom Kelso. Výborným spestrením počas shows boli aj tanečné vystúpenia košickej tanečnej skupiny Outbreak, ktorá celú akciu ukončila v nedeľu svojou hip hopovou tanečnou show pre najmenších.

DMS, Vibe Festival, Dame, Separ, Pancier, Motel Kamenec

Oplatí sa prísť na ďalšie ročníky?

Za nás, určite áno. Všetko fungovalo na jednotku a ten, kto počúva slovenskú rapovú scénu, si určite prišiel na svoje. Pár ľudí sme vyspovedali a opýtali sa ako sa im páčilo. Nevytkli nič okrem dažďa, ale ten neovplyvníme a ku festivalom proste patrí:)
Dokonca si organizátori pripravili aj zimnú edíciu VIBE Festu, na ktorý ťa s radosťou pozývame! Konať sa bude 15.2.2019 na výstavisku EXPO Center v Trenčíne.

Udalosť – VIBE Fest – EXPO Center Trenčín 2019
Kompletný fotoreport nájdeš TU