Spánková paralýza – skutočné príbehy po ktorých sa ti už nebude chcieť ísť spať

O spánkovej paralýze sme na našom webe už písali. V skratke, ak sa zobudíte v časti spánku REM (Rapid Eye Movement) vaše telo bdie a nastáva paralýza. Totižto počas tejto fázy človek prežíva sny, no jeho svaly sú paralyzované, aby si tak neublížil.
Pri tejto téme aj ostaneme, no dnes to bude o vás. Zozbierali sme vaše najstrašidelnejšie príbehy a zhromaždili ich do tohto článku.
Veríme, že by sa tento typ článkov mohol opakovať a vy nám aj naďalej budete posielať vaše šialené príbehy. Bez ďalších zbytočných rečí, poďme na to.

Janka, 19

V jeden večer som prišla domov mierne spoločensky unavená. Išla som normálne spať do svojej izby a potom som sa prebudila. Všetko v pohode až na to, že som zistila, že neviem hýbať so svojím telom. „Preboha čo som stŕpla alebo čo?“ Je to pocit ako keby vám stŕpla noha alebo ruka, lenže tu išlo o celé telo. A potom som si všimla, že v rohu v izbe je nejaké dievča. „Shit, čo to je?“ To dievča malo čierne vlasy a bola celá mokrá. Najprv si ma nevšímala, takže skúsim rýchlo vstať z postele, no nešlo to. Ona si hneď všimla, že sa snažím niečo spraviť a pozrela na mňa veľmi veľmi hnusne. V tom sa začala približovať a ja už len v hlave, že zomriem.. „no super“. Čím viac som sa snažila pohnúť, tým viac posteľ podo mnou vibrovala. Hrozne dlho trvalo, kým sa ku mne približovala, až mi zastala pred tvárou. Neviem akou hatlaninou na mňa rozprávala, ale ako som spomínala, že bola mokrá, začalo kvapkať aj na mňa. Prisahám, že som to reálne cítila. Jedna kvapka ma však už naozaj, chvála Bohu, zobudila. Najhoršie bolo, že keď som šla spať, zopakovala sa celá paralýza. Dvakrát to isté, no aspoň som druhýkrát vedela, čo sa bude diať. Už keď som sa opäť zobudila, šla som radšej spať do obývačky a tam sa mi to už našťastie nestalo.
Úplne najväčší bizár bol, keď som všetko prerozprávala kamoške. Ako som jej tak opisovala to „dievča“ z môjho sna, okamžite vytiahla mobil, niečo do neho naťukala a ukázala mi fotky z hororu Kruh, ktorý som absolútne nepoznala. To dievča sa totálne zhodovalo so Samarou, ktorá tam hrala!!

spankova paralyza, sen, nocna mora, Samara, bezmocnost
Zdroj: portalb.mk/
Laura, 19

Zhruba pred rokom som sa snažila privodiť si lucídne snenie. Bohužiaľ, sa to celé zvrtlo a ja som zažila najhorší možný scenár. Zobudila som sa na boku a počula som zvuky ako z pekla. Neviem to k ničomu inému priradiť. Kedže som mala všetky tieto veci ako lucídne snenie a spánková paralýza preštudované, vedela som, o čo ide. Schválne som neotvárala oči a myslím, že som spravila veľmi dobre. Aj napriek tomu celá táto situácia bola extrémne nepríjemná a lucídne snenie som už nikdy neskúšala.

Sandy, 17

Prvýkrát som paralýzu zažila už veľmi dávno, ale vždy to malo slabšiu formu. Samozrejme, mi ani len nenapadlo zisťovať si o tom niečo viac. Až po niekoľkých rokoch som sa náhodou dopátrala k článkom a po rokoch sa mi uľavilo, že v tom nie som jediná. Paralýzu zažívam teda na pravidelnej báze a bohužiaľ, mám za sebou aj tie nepekné. Musím ale povedať, že v poslednom období ma táto nočná mora navštívi len veľmi sporadicky. Asi som sa s ňou už naučila bojovať, haha.
Jeden z mojich najhorších zážitkov sa stal zhruba pred tromi rokmi. Vtedy som prvýkrát mala aj vizuálny zážitok. Viem, že v ten deň sme šli s rodičmi z výletu a bola som neskutočne unavená z cesty. Prišli sme domov a rovno som odpadla do postele. Po istom čase sa to celé začalo. Najprv som počula neskutočný krik, zmiešaný s niečím takým ako keby niekto škrabal nechtami po tabuli. Nechápala som, čo sa doma deje, tak som sa šokovaná zobrala a išla vstať. Samozrejme, to nešlo. Ostala som totálne nehybne ležať bez známky pohybu. Vtedy to začalo u mňa gradovať. Boli to ako keby hodiny uväznené vo vlastnom tele. To najhoršie ešte len prišlo. Po mojej posteli začala liezť nejaká ženská zmutovaná s príšerou. Neviem ju presnejšie opísať, pretože celá vyzerala strašne čudne. Približovala sa ku mne veľmi pomaly až si nakoniec sadla na môj hrudník a ja som s ťažkosťou lapala po dychu. Poviem vám, toto nechcete zažiť. Vtedy som po nociach nechcela spávať a musela som spať pri rodičoch v spálni…

Sabina, 22

Neviem, ako by som to popísala. Mala som to trošku chaotické, ale moja najhoršia paralýza bola, keď som mala nočnú moru. Ten sen bol taký odporný a živý, no najhoršie je, že do toho som bola napol hore, takže oči otvorené, telo bez pohybu, videla som všetko okolo seba, ale stále som v pozadí videla ten sen, v ktorom bolo počuť neskutočný krik. A čím viac som bola v panike z toho strachu, tým viac som vedela, že sa z toho nedostanem.

Jakub, 23

Som celkom šialený človek. Milujem horory a proste sa rád bojím. Istý čas ma už omrzeli všetky horory. Nepripadali mi absolútne strašidelné. Čítal som si niečo o spánkovej paralýze a spôsoby ako sa tomu vyhnúť som presne aplikoval, aby sa mi to jednoducho stalo 😀 Nebolo to vôbec také ľahké, no po istej dobe som to konečne zažil. Uprostred noci som sa zobudil zo sna. Otvorím oči a telo nefungovalo. Vedel som koľká bije. Posteľ mám hneď oproti dverám a v tom sa zjavil vo dverách nejaký muž, ktorý mal nožík v ruke. Úprimne, nebolo veľmi príjemné sledovať to a nemôcť robiť nič. Vedel som, že sa musím nejako rozhýbať a tak som to skúsil cez obočie. Po chvíľke som sa z toho dostal. Povedal som si, že asi stačilo s experimentmi, no kedže nie som veľmi normálny, tak som to po chvíľke skúšal a zažíval paralýzy všetkého druhu opäť.

spankova paralyza, sen, nocna mora, bezmocnost
Zdroj: millenialdoldrums.blog/

Vlado, 20

Stalo sa mi to, že sa mi sníva sen, ktorý dokonale vykresľuje okolie okolo mňa a mám pocit, že niekto stojí neďaleko mňa a pozerá na mňa. Počujem divné zvuky okolo seba a snažím sa nadviazať kontakt. Nakoniec zistím, že sa vlastne neviem hýbať, zľaknem sa a snažím sa zistiť, čo to vlastne je. Po silnom snažení sa nakoniec prebudím úplne a zistím, že tam nič nie je. Je to jeden z najhorších pocitov, pretože nevieš robiť nič, len prijímať to, čo sa okolo teba deje.

David, 19

Išiel som v pokoji spať, a potom, akoby som sa zobudil. Bol som otočený čelom k stene a zrazu som počul, ako sa niečo veľmi pomaly ku mne približuje. Počul som kroky, ktoré boli hlasnejšie a hlasnejšie. Snažil som sa otočiť, ale nešlo to. Tak som sa snažil kričať, ale nevydal som ani hlások. Začal som sa potiť a nevedel som, čo robiť. Tak som sa ďalej snažil kričať. Zrazu som nič nepočul, ale cítil som, ako na mňa niečo fúka (dýcha), potom prišli aj dotyky. V mojom prípade som nikoho nevidel, ale som za to asi rád.

Tvoj príbeh posielaj na naše sociálne siete, alebo na redakcia@attacker.sk