Samsung si robí srandu z firmy Apple prostredníctvom reklamy

Nestalo sa prvýkrát, čo si androidová konkurencia firmy Apple nejakým spôsobom strieľala zo svojho súpera v smartfónovej brandži. V minulosti vydali reklamu k svojmu novému telefónu Galaxy S8, v ktorej jednoznačne upozornili na zvláštny výrez v hornej časti displeja na novinke iPhone X svojim výsmechom.

Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že sa svojej zvláštnej, tak trošku podrazáckej taktiky držia naďalej. Pri reklamách na Samsung Galaxy S9 vypustila spoločnosť do obehu zatiaľ štyri krátke klipy, v ktorých upozorňujú na nedostatky svojho konkurenta.

Séria štyroch reklám dostala názov „Ingenius“ a odohráva sa v predajni s produktami Applu. Zákazník sa vždy opýta zamestnanca na istú vec, ktorá upozorní na niečo, čo samotný iPhone nemá, alebo na to potrebujete nejaké rozšírenie prípadne doplnok.

Jedno z videí má pomenovanie „Dongle“. Zákazník sa pýta, či je možné použiť bežný konektor, 3.5 mm jack, na zapojenie slúchadiel. Zamestnanec mu odpovie, že môže, ale musí použiť redukciu. Tá sa zvykne nazývať aj dongle. Zákazník oponuje tým, že by si chcel zároveň telefón aj nabíjať. Na to by potreboval dvojitý „dongle“, čo mu samozrejme zamestnanec potvrdí.

Video je vždy zakončené výzvou, aby ste prešli na Galaxy. To je samozrejme hlavnou myšlienkou celej reklamnej kampane. Ja jasné, že svet sa delí na dva tábory, ale Samsung trafil do čierneho, pretože svojich fanúšikov potešil a zároveň rozvíril vody komentárov, v ktorých ľudia obhajujú to svoje a tým robia tú najlepšiu reklamu.

A čo vy, Samsung alebo iPhone? 🙂

Zdroj: inquisitr.com