Filmy, na ktoré sa môžeme tešiť v kinách počas najbližších týždňov

Chodenie do kina stále nevyšlo z módy a potvrdzujú to aj samotné kinosály. Dlhodobo ponúkajú viacero titulov vhodných na pozretie. Ani počas letných mesiacov nie je o novinky núdza. Ak práve nie ste na dovolenke, prinášame vám niekoľko snímkov, na ktoré sa oplatí do kina zavítať.

Plán úteku 2 (Escape plan 2: Hades)

Ak ste fanúšikom akcie a Sylvestera Stallona, potom vám táto novinka určite neunikla. Pokračovanie zaujímavého filmu Escape Plan, v ktorom hlavnú postavu stvárnil Sly po boku jeho akčného parťáka Arnolda Schwarzeneggra sa dostane opäť do našich kín a vyzerá to tak, že opäť má tento film čo ponúknuť. Herec v hlavnej úlohe sa nemení, no neuvidíme tam starého dobrého Arnieho. Vedľa Stalloneho bol dosadený vrestler Dave Bautista a chýbať nebude ani rapper 50 cent. O akciu, pravdepodobne, núdza nebude, aj keď sa réžie chytil pomerne mladý Steven C. Miller (37). Prvotné reakcie na film nie sú oslňujúce, ale 100 ľudí, 100 chutí. My určite dáme Slymu šancu.

Premiéra 26.7.2018

Redbad

Nie je všetko len o pištoliach a neomylnej muške hlavného hrdinu. Týmto heslom sa riadil aj holandský režisér Roel Reiné. Rozhodol sa natočiť film z čias dávno minulých, kedy ešte muž proti mužovi bojoval pomocou meča alebo luku a šípu. V našich kinách veľmi nebýva zvykom, aby sa hrali filmy mimo mainstream, preto je tento film niečo, čo každý milovník dobrého filmu musí vidieť. Pre ľudí obľubujúcich dobrodružstvo, peknú prírodu, bitky plné krvi a meča je to voľba číslo jedna. Minimálne tento víkend.

Premiéra 24.7.2018

Mission: Impossible – Fallout

To, že sa Mission: Impossible neskončí svojím piatym dielom bolo každému od začiatku snáď jasné. Hlavne nie po tom, čo tento film zožal pomerne veľký úspech. Vlastne je práve piate pokračovanie hodnotené najlepšie od roku 1996, kedy sa Ethan Hunt (Tom Cruise) prvýkrát objavil na plátnach kín. To, či bude úspešný aj ďalší diel, je tak otázka najbližších týždňov. Réžie sa chopil opäť Christopher McQuarrie, čo očakávania, samozrejme, ešte zvyšuje. Okrem Toma Cruisa sa vo filme objaví znovu aj Rebecca Ferguson, či Alec Baldwin. Prekoná titul s podnázvom Fallout zatiaľ najlepšiu „päťku“?

Premiéra 2.8.2018

MEG: Hrozba z hlbín (The Meg)

Jason Statham už dlhodobo vyhľadáva situácie, ktoré by bežný človek prežíval len veľmi nerád. Samozrejme, nie je jediný z okruhu akčný hrdinov v USA. Tentokrát si zahrá hlavnú rolu vo filme, ktorá vznikla na základe predlohy knihy Stevena Altena. Práve Statham si zahrá postavu kapitána Taylora, ktorý kedysi opustil svoju posádku na dne Mariánskej priekopy, pretože na podmorskú stanicu zaútočilo neznáme monštrum. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o pravekého žraloka a kapitán Taylor sa mu stretáva zoči voči zas a znova. Film sľubujúci množstvo napätia a očividne neriešiteľnú situáciu by mohol byť jedným z najlepších akčných hororov s nádychom sfi-fi tohto leta. Jason Statham väčšinou nesklame, no ak by aj sklamal, ja chcem byť určite pri tom.

Premiéra 9.8.2018

Equalizer 2 (The Equalizer 2)

Kto by nemiloval sympaťáka Denzela Washingtona a ešte v najlepších rokoch? Tento herec si už zahral vo viacerých kvalitných filmoch, ktoré v divákovi nechali stopu (Deja Vu, Let). Dôležité je v tomto prípade to, že ide o pokračovanie akčného thrilleru Equalizer. Pod svoje krídla si ho zobral starý známy režisér Antoine Fuqua (Training Day, Ostreľovač). Všetky tieto aspekty by mali zabezpečiť to, že sa v kinosále nudiť pri tomto filme nebudete. Film už svoju premiéru v Amerike mal a podľa doterajších recenzií nesklamal. Predajom prekonal dokonca aj návrat legendárnej skupiny Abba vo filme Mamma Mia 2. Aj keď je známe, že „dvojka“ málokedy prekoná jednotku, možno sa dočkáme výnimky. Každopádne, ak pôjdete do kina, nezabudnite si stopky.

Premiéra 16.8.2018