Český a slovenský rap pod „strechami“ Hip Hop Kempu hostí mená ako Mc Gey, Rest, či legendárne Trosky

Jeden z mnoha hiphopových festivalov, ktoré sa konajú či už v Česku alebo na Slovensku, bude odpálený už 23.8 – 25.8.2018Hradci Králové. A nie je to len taký hocijaký. Je to najväčší hiphopový festival v strednej a východnej Európe. Rok 2018 so sebou priniesol 17. ročník tejto nadupanosti. Okrem fantastických zahraničných interpretov, ktorých sme predstavili v samostatnom článku, prídu aj tradične naši českí a slovenskí. Takže koniec rečí a poďme si osviežiť pamäť, ktorí chlapci nás obohatia svojimi flows.

MC Gey

S týmto českým klučinou sa spája originalita a nevšednosť. Na jeho show sa určite zasmeješ, pretože si rád potrpí na štipľavých rýmoch, dvojzmysloch a čiernom humore. Svoje miesto na HHK má samozrejme vyhradené a možno na nás z jeho strany budú smerovať tiež urážky, takže žiadny strach.

Tono S + GR Team

Kombinácia troch MCs Tono S + Decko + Danosť. GR Team ako aktívny pozostatok Gramo Rokkaz to už pokope ťahajú skoro 10 rokov. Po vydaní albumu Rap 2017, ktorý vyšiel na vinyle, sa môžeme tešiť na rôzne tracky.

Rest

Tento chlapec z Ty Nikdy si na koncertoch rád ide track Čas hulit. Má to správny vibe, ľudí to stále nahajpuje. Hradec Králové nebude miesto, kde to bude chýbať. Je jasné, že ďalší z jeho albumov Restart si vychutnáme v plnej kráse. Rest maká na sebe dosť tvrdo a nebavíme sa teraz len o hudbe. Zdravý lifestyle ide vždy a všade.

Boyband

Spojením dvoch mien ako Idea a Boy Wonder vychádza názov Boyband. Aj títo šaleňáci sa ukážu v Hradci Králové a ich chémia vám odfúkne šiltovky z hláv.

Trosky

Legendy! Skupina Trosky existuje vďaka Vecovi a Midimu už od roku 1992. Ich album s rovnakým názvom Trosky oslávil minulý rok už 20. narodeniny. Bol to jeden z prvých oficiálných slovenských hip-hopových nosičov. Bola by škoda si to nevypočuť.

Paulie Garand & Kenny Rough

Pedant a perfekcionista Paulie sa spolu s Kennym opäť stretnú na pódiu, a keď budeme poslušní, tak sa znova Kenny opustí so saxofónom. Paulieho posledný album Nirvana, ktorý je podľa neho nasiaknutý chlastom, klubmi a barmi, ho posunul o niečo ďalej. Po jeho turné, ktorý sa uskutočnil na jeseň so živou kapelou, sa cíti byť nakopnutý na ďalšie nové veci.

Strapo & Dj Spinhandz

Jany Strapec so svojím DJ-om sa pripravujú na vytvorenie pekla na stage-i. Raz sa im podarilo privolať búrku. Stane sa to znovu? Skandovanie politických mien a prenechanie miesta pre Spinhandzove skreče je jeho. Po našlapanom albume Versus už priletelo POSCHOD13. Podľa mňa sa máme na čo tešiť.

PSH

Po Troskách opäť skupina, ktorá to ťahá od 90. rokoch, no tentokrát na českej strane. Na Kempe si tak máš možnosť výpočuť Oriona a Wladimíra518 s ich DJ-om Mikeom Trafikom. Ich najväčšie hity ti odj*ebu dekel a nebudu chýbať ich kvalitné sólové tracky. Nech sa páči, Peneři strýčka Homeboye.

Majk Spirit

Šuhaj menom pán Spirit tento rok strávil pri nahrávaní v štúdiu už viac ako 80 hodín. 3. sólo album je na ceste a pripravil si pre nás nenormálne vecičky. Kvôli tomu má pomenej koncertov, ale my mu to prepáčime. Ovplyvnený aj americkou scénou to rozprúdi na stage-i jak sa patrí. Dúfame, že s Molochom sa už pomerili a niekedy v budúcnosti spolu nahrajú spoločný song :D. Držíme palce.

Kontrafakt

Samozrejme, tento rok nemôže chýbať ani Kontrafakt, a to dokazujú aj tým, že nechýbali ani na jednom ročníku HHK! Z ich každej nadupanej showky sú fanúšikovia v koncoch a kto hovorí, že nie je, tak ten klame. Odznejú viaceré bangre z ich každého albumu, či už skupinového alebo sólo. Tento rok sme sa ko-neč-ne dočkali aj Egovho debutového albumu Precedens a tracky z neho tiež budú viať okolo vás.

So svojou show taktiež vystúpia:

Supa + Jozef Bengerer
James Cole
Refew, Sharlota & Lucas Blakk
Modré hory + Champion Sound
Chaozz
Renne Dang & Leryk
Pio Squad
Tubs, Rook, Pain + Dj Pirez
PTK
Maniak
Sodoma Gomora
Matys + Live band
Protiva, Psycho Rhyme & Lucas Blakk
atď…

Lístky si môžeš zakúpiť tu