Bratislava žila bojovým športom. Oktagon 9 pritiahol na štadión Ondreja Nepelu fanúšikov MMA

V poradí už 9. turnaj organizácie Oktagon sa 15.9.2018 uskutočnil v bratislavskej hokejovej hale. Štadión Ondreja Nepelu v sobotu podvečer otvoril svoje brány pre všetkých fanúšikov bojových športov a tí sa mali na čo tešiť. Nabitá karta sľubovala 10 zápasov plných tvrdých úderov a neúprosných súbojov na zemi. Okrem toho mali organizátori v pláne predstaviť aj niekoľko noviniek, na ktoré sa každý fanúšik MMA môže len tešiť.

Predzápasy nesklamali, potešil hlavne ženský zápas

Ten, kto sa rozhodol pozrieť si Oktagon 9 naživo určite neľutoval. Predzápasy, ktoré bolo možné vidieť len na štadióne nesklamali, a v mnohých ohľadoch možno aj prekonali očakávania. V prvom zápase sa proti sebe predstavili Samuel Daňko a Marek Koželuh. Zápas trval plných 15 minút, a z víťazstva sa nakoniec tešil 3:0 na body Košičan z tímu MMA Top Team Košice Daňko. V nasledujúcom súboji nastúpil Branislav Zuzák a David Hošek, a znova nás nepripravili ani o sekundu zápasu. 3 kolá po 5 minút ovládol na body 3:0 Branislav Zuzák a potešil slovenských fanúšikov. Ďalší zápas v ťažkej váhe sľuboval bitku veľkých tvrdých chlapov –  Lukasz Lysoniewski a Martin Buday. Tento zápas netrval dlho, a na radosť pomaly sa plniacej arény si pripísal víťazstvo TKO v prvom kole Buday. Nasledujúci zápas bol veľmi očakávaný. Nastúpil v ňom Pavel Salčák, proti ktorému sa postavil miláčik bratislavského publika, Mr. Comeback, Milan Ďatelinka. Netrebalo dlho čakať, a zápas Milan ukončil TKO v prvom kole. Vyvrcholenie prelims priniesol ženský zápas. V ňom sa o víťazstvo pobila Francúzska Clara Ricignuolo, no na svoju súperku Veroniku Rodovú nestačila a prehrala 3:0 na body. Slušná zahrievačka, poďme na hlavnú kartu.

mma, oktagon, fight, Bratislava
Zdroj: Oktagon

Semifinále pyramídy a finále Projekt X

V tento večer ľudia nečakali len na hlavný zápas, ale bolo toho viac, čo prilákalo divákov na štadión alebo pred televízne obrazovky. Hlavným ťahákom večera bolo aj finále Projektu X. Pred tým, než sa ho fanúšikovia dočkali, sa ešte v klietke predstavil Radovan Úškrt. Fanúšikov nenechal dlho čakať, pretože zápas proti Lukaszovi Bugarovi ukončil v prvom kole KO. Teraz prišlo to, na čo čakal nejeden fanúšik. Finále Projektu X – Peter Benko vs. Laky Royal. Obaja borci mali fanúšikov, ale aj neprajníkov, no každý bol zvedavý, kto dokáže zápas prikloniť na svoju stranu. Peťo Benko bol miernym favoritom, ale v tvrdom športe MMA nie je nikdy jasné, kto skutočne vyhrá. Benko svoje postavenie zvládol a Lakyho porazil v prvom kole submisiou. Na otázku, či je to Benkov posledný zápas, nevedel presne odpovedať, no po tom, čo ho Laky vyzval na odvetu, ju hneď prijal.

Oktagon, mma, fight
Zdroj: Oktagon

Čakali nás posledné tri zápasy. V prvom semifinále pyramídy sa v klietke predstavil David Kozma proti maďarskému borcovi Matemu Kerteszovi. Vyrovnaný súboj plný tvrdých úderov a krvi na tvári maďarského fightera skončila víťazne pre českého bojovníka Kozmu, ktorý vyhral nakoniec 3:0 na body. Postúpil tak do finále a čakal na ďalší zápas, z ktorého mal vyjsť jeho súper. O druhú miestenku do finále sa pobil miláčik bratislavského publika Gábor Borároš, proti ktorému sa postavila legenda československého MMA, Jaroslav „Číňan“ Poborský. Nastúpil už na svoj 101. profesionálny zápas, no nakoniec ho nezvládol, pretože ho Borároš porazil jeho vlastnou zbraňou. V prvom kole mu nasadil gilotínu a vyslúžil si od publika standing ovation. Vo finále pyramídy sa tak stretne 17.11.2018 v pražskej O2 aréne David Kozma a Gábor Borároš.

Boraros, mma, oktagon, fight
Zdroj: Oktagon

Hlavný zápas medzi domácim „Pirátom“ Krištofičom a Poliakom Grzegorzom Siwym bol perfektným vyvrcholením večera. Poliak mal zastúpenie svojich fanúšikov aj v hľadisku. Ľuďom, ktorí cestovali až z Poľska sa odvďačil dobrým zápasom, ktorý trval celé tri kolá. Rozhodnúť o víťazovi museli až rozhodcovia a nakoniec sa priklonili práve na poľskú stranu. Hlavný zápas tak vyhral Grzegorz Siwy 3:0 na body a „Pirát“ tak okúsil svoju druhú prehru v profesionálnom zápase, a čo je najhoršie – doma.

Pirát, Krištofič, oktagon, mma, fight
Zdroj: Oktagon

Oktagon výzva 3 a Projekt Y

Počas galavečera okrem zápasov plných tvrdých rán a krvi predstavili organizátori Pavol Neruda a Ondřej Novotný aj nové projekty, ktoré pre divákov chystajú. Prvým z nich je Oktagon Výzva 3, ktorá začne budúci týždeň. Život ôsmych fighterov (4 Slováci a 4 Česi), ktorých trénuje aj šampión Bellatoru Attila Végh, a najúspešnejší tréner MMA v strednej Európe Ilja Škondrič si budú môcť diváci pozrieť od 24.9. na obrazovkách JOJ Plus alebo O2 TV Šport. Finalisti výzvy sa potom stretnú v O2 aréne, kde zabojujú o titul šampióna. Okrem tejto udalosti organizátori predstavili aj ďalší projekt – Projekt Y, ktorý je obdobou Projektu X. Tentokrát sa však do show môžu prihlásiť ženy. Zo všetkých záujemkýň potom organizátori vyberú práve 2, ktoré sa budú pripravovať na svoj zápas v klietke.

My sa už tešíme na ďalšie vydanie Oktagonu. Galavečer Oktagon 10 sa uskutoční 17.11. v pražskej O2 aréne a karta bude opäť veľmi zaujímavá. V Prahe sa okrem iného predstaví aj šampión organizácie Fight Nights Tomáš Deák, alebo bývalý šampión Bellatoru Attila Végh. Všetky dôležité informácie ohľadom všetkých projektov Oktagonu nájedete na oficiálnych stránkach alebo facebooku Oktagon MMA.