XFN 13 v Pardubiciach priniesol tvrdé rany a krv. Patrik Kincl v hlavnom zápase potvrdil rolu favorita

V pardubickej ČSOB Aréne sa v sobotu večer odohral galavečer bojových športov pod hlavičkou organizácie X Fight Nights. Karta sľubovala zaujímavé zápasy a už piatkové váženie potvrdilo očakávania, pretože sme si mohli pozrieť pár vyostrených situácií. Najväčší záujem vzbudila hlavne dvojica Pokorný – Machaev, ale už od začiatku sme videli kvalitné zápasy známych, aj menej známych borcov. Poďme si postupne prejsť všetkými zápasmi.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

Predzápasy nenudili

Zaujímavým bolo už stretnutie medzi Václavom Štepánom a Jakubom Borlom. Zápas priniesol výhru 3:0 na body pre Štepána, ktorý ukazuje, že má talent a budeme o ňom určite ešte počuť. Pôvodne prvý zápas Prelims medzi Chotěnovským a Hanušom sa pre zranenie jedného z borcov neuskutočnil. Nasledoval fight medzi Tomášom Kvapilom a Igorom Grytskivom. „Kvápa“ nenechal nič na náhodu a zápas ukončil submisiou v druhom kole. Zaujímavé divadlo určite ponúkal jediný ženský zápas tohto večera. Sandra „Medojed“ Mašková sa postavila proti Elene Bagnyuk. V prvom kole vyzeral zápas pre českú fighterku veľmi sľubne, no v druhom kole sa stalo to, čo videl nerád každý český fanúšik. Bagnyukovej sa podarilo prečítať Maškovej úmysly a z protiútoku poslala Sandre na bradu takzvanú vypínačku. V predposlednom predzápase sa predstavil Američan a zverenec Karlosa Vémolu, Michael Lilly, proti Tomášovi Lejsekovi. Američan predviedol výborný výkon a odniesol si z Pardubíc výhru 3:0 na body. Posledný zápas ovládol v druhom kole submisiou Poliak Lukasz Brzeski, ktorý porazil Alexandra Cvernu. Zaujímavé predzápasy boli za nami, pred nami ešte 4 zápasy hlavnej karty.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

Zranený Jubox, očakávané víťazstvo Kincla

Prvým z hlavných zápasov bolo meranie síl v kategórii Lightweight medzi Matejom Kuzníkom a Jaroslavom Jartimom. Prvé kolo bolo v podstate v réžii Kuzníka, no na zemi sa mu nepodarilo zápas ukončiť. Druhé kolo sa nieslo v podobnom duchu, no v závere Jartim ukázal, že aj on vie byť nebezpečný. Posledné tretie kolo už nebolo v podaní Kuzníka také presvedčivé, a k nevýraznému výkonu pridal aj nepovolené koleno na zemi. Jartim sa odhodlal k záverečnému útoku, no na víťazstvo to nestačilo. Kuzník 2:1 na body.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

V jedinom zápase kategórie Flyweight si to rozdal David Dvořák a Salambek Damaev. Začiatok prvého kola sa odohrával v postoji, kde mal Dvořák mierne navrch, pretože vynikal najmä svojim pohybom. Pred koncom kola sa bojovníci presunuli na zem, no ani jednému sa zápas nepodarilo ukončiť, aj keď to vyzeralo, že by David Dvořák už mohol odklepať. Druhé kolo začalo opäť svižne a v postoji. Netrvalo to ale dlho a David svojou prevahou dostal súboj na zem, kde súpera „uškrtil“.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

Pravdepodobne najočakávanejší zápas večera bol ten predposledný. Skúsený 33-ročný Jaroslav „Jubox“ Pokorný sa postavil proti 18-ročnému Rusovi z Rakúska Mochamedovi Machaevovi. Vyostrený piatočný staredown sa preniesol aj do sobotňajšieho octagonu, kde boli obaja súperi už nažhavení. Vyrovnaný a veľmi vypätý zápas nemal jasného favorita a to bolo v zápase vidieť. Prvé kolo sa nedalo poriadne prikloniť ani k jednému z fighterov. Do druhého kola Machaev vyletel ako raketa, no Jubox bol pripravený a vďaka perfektnej obrane odolal. V súboji na zemi už mal výbornú pozíciu, no v tom momente si zranil väzy v kolene a musel odklepať. Víťazstvo tak pripadlo na stranu Machaeva. Ten ale ukázal voči súperovi rešpekt a pomohol mu postaviť sa na nohy pri vyhlasovaní výsledku. Pokorný svojmu súperovi poďakoval za zápas a odkázal mu, že v odvete bude víťazom on.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

Hlavný zápas večera medzi Patrikom Kinclom Alexandrom Dolotenkom prebiehal podľa očakávania. Veľmi dobre pripravený Kincl trafil hneď na začiatku pár dobrých úderov a súperovi nič nedovolil. Jednou z prvých veľkých chýb bol pád ukrajinského majstra po nepodarenom high-kicku. To ešte Kincl na výhru nepretavil, no ďalšie nepodarené údery a chyby Dolotenka znamenali technické KO a víťazstvo Patrika Kincla v druhej polovici prvého kola.

Kincl, Pokorný, Dvořák, Mašková, Machaev, Jubox, XFN, MMA, Fight, Pardubice
Zdroj: XFN

Po zápase Kincl odkázal svojmu ďalšiemu súperovi, Petrovi Ondrušovi, nech nepodcení prípravu. Píno následne vošiel do klietky a spochybnil Kinclovho súpera a povedal, že takýto výkon na neho nebude stačiť. Ich vzájomný zápas sa uskutoční 27.12.2018 v O2 aréne v Prahe na galavečere Marpo vs. Rytmus. Víťaz tohoto zápasu sa potom stretne v odvete proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi. Po Vianociach sa tak máme na čo tešiť. Najprv nás ale ešte čaká prvé XFN na Slovensku. Budúcu nedeľu 18.11. sa v Bratislave na štadióne Ondreja Nepelu uskutoční XFN 14, na ktorom so môžeme tešiť na Karlosa Vémolu, Ľudovíta Kleina alebo aj návrat boxerského šampióna Tomiho „KIDa“ Kovácsa.