Návrat Tomiho Kida a výhra Karlosa Vémolu. Aj to prinieslo XFN prvý krát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu

V nedeľu sa po prvýkrát organizácia XFN so svojím galavečerom bojových športov ukázala v slovenskej najväčšej hale – Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Okrem toho, že sa prvýkrát bojovníci organizácie X Fight Nights predstavili v tejto aréne sa aj prvýkrát počas večera prestaval oktagon na ring. Lákadlom večera nebolo len tradičné MMA ale aj návrat boxera Tomiho „KIDa“ Kovácsa.

Vemola, Vegh, Bratislava, XFN, wearexfn, mma, box, fight, octagon, Sulak
Zdroj: Martin Domok

Predzápasy stále bavia, najviac ženský súboj

Prvý zápas prelims predstavil Česko-Srbské meranie síl, v ktorom bol úspešnejší český fighter Vasil Ducár, ktorý porazil Igora Krstiča. V druhom kole sa Srb nedokázal efektívne brániť, čo vyústilo v TKO. V druhom zápase už sme videli všetky tri kolá, pretože v zápase Fiala vs. Sivitskiy sa nepodarilo ani jednému zo zápasníkov toho druhého „ukončiť“ pred časovým limitom. Rozhodcovia nakoniec pripísali bodové víťazstvo na stranu Tomáša Fialu. Jedným z najatraktívnejších zápasov bol práve ženský duel medzi Švédkou s francúzskymi koreňmi Camilou Rivarolou a Bulharkou Aleksandrou Tonchevovou. Tento zápas bol na pohľad veľmi atraktívny, no nie len preto, že v ňom bojovali ženy, ale skutočne priniesol dobré divadlo z pohľadu fanúšika bojových športov. K tomu, že bol zápas vyrovnaný sa priklonili aj rozhodcovia a rozhodli o remíze.

Potom už nasledoval prvý z očakávanejších duelov, v ktorom si zmeral sily Vojto BarboríkNino Škrijelj. Slovenský zástupca bol od začiatku považovaný za favorita, a po krátkej chvíli skončili borci na zemi. Tam svoju dominanciu Barborík potvrdil a zápas vyhral pomocou svojich nekompromisných úderov TKO.

V jedinom zápase večera, v ktorom sa neobjavil ani jeden český alebo slovenský zástupca, sa zápasníci ani nestihli rozhliadnuť po aréne, a zápas bol ukončený. Poliak Andrzej Grzebyk porazil Vasilya Novikova TKO. Ten po viacerých tvrdých ranách zápas sám odklepal.

Posledným zápasom pred hlavnou kartou bolo meranie síl medzi Rolandom Čambalom a Davidom Ramiresom. Tento zápas bol dôležitý hlavne pre Čambala, pretože mal na konte už 3 prehry v rade. Zverenec Attilu Végha nezačal dobre a v neatraktívnom zápase bodoval, až na zopár momentov, práve jeho súper Ramires. Rozhodcovia to videli rovnako a výhru na body prisúdili Brazílcovi. Čambal tak utŕžil nepríjemnú štvrtú prehru za sebou.

Vemola, Vegh, Bratislava, XFN, wearexfn, mma, box, fight, octagon, čambal
Zdroj: Martin Domok

Klein nesklamal, Vémola ako doma, Tomi „KID“ sa vrátil víťazstvom

Hlavnú kartu otvoril zápas vo featherweight medzi Ľudovítom „Lajošom“ KleinomArbim Mezhidovom. Pravdepodobne najatraktívnejší zápas celého večera. Boj v postoji, ale aj na zemi sa páčil svojim tempom a kvalitou. Na oboch fighteroch bolo vidieť, že si zápas užívajú, často sa hecovali a určite sa nešetrili. Obaja mali v pláne zápas ukončiť pred limitom, no obojstranný výkon nakoniec nechal prácu na rozhodcoch. Rus mal na konte 7 víťazstiev v rade, no v nedeľu na svojho súpera nakoniec nestačil, aj keď podal výkon, ktorý by mu proti inému protivníkovi mohol stačiť. Klein vyhral na body a v mladom veku si pripísal dôležité víťazstvo v kariére.

Najväčším lákadlom galavečera v Bratislave bol zápas bývalého účastníka UFC, Karlosa „Terminátora“ Vémolu. Jeho súperom bol Moise Rimbon, ktorý sa môže pochváliť tým, že už 16 rokov nebol v zápase porazený pred limitom. Vémola pred zápasom fanúšikom sľúbil, že Rimbona ukončí a potvrdí svoju rolu Česko-slovenskej jednotky. Vémola začal aktívne a tvrdo si išiel za tým, čo sľúbil. V prvom kole zhodil súpera na zem, a tam ho k ničomu nepustil. Rimbon svojho súpera prečítal a druhé kolo začal kvalitne v postoji. Aj vďaka jeho chybe pri high-kicku sa Vémolovi podaril opäť takedown a na svoje konto si vďaka tomu pripísal aj druhé kolo. Rimbon na výhru potreboval Karlosa Vémolu ukončiť pred limitom, a tak sa snažil o submisiu. To sa mu nakoniec nepodarilo, a aj keď „Terminátor“ po dlhom čase stratil jedno kolo, výhra bola jeho. Po zápase sa svojim fanúšikom ospravedlnil, že nesplnil to, čo sľuboval, no určite sa z toho poučí.

Vemola, Vegh, Bratislava, XFN, wearexfn, mma, box, fight, octagon
Zdroj: Martin Domok

Po tomto zápase čakala organizátorov skúška, ktorú tu zatiaľ nebola. Počas večera prestavali klasickú MMA klietku na boxersky ring. Podarilo sa im to za pomerne dobrý čas, a tak mohol prísť na scénu Tomáš „KID“ Kovács so svojim comebackom. V 41 rokoch sa po skoro dvoch rokoch predstavil v zápase proti o rok mladšiemu maďarskému boxerovi Andrasovi Sulakovi. Dohodnutých bolo 6 kôl klasického boxu. Videli sme, že obaja zo súperov boli na zápas pripravený a nebol to jednostranný zápas zo strany bývalého šampióna „KIDa“. Nakoniec sme videli plných 18 minút, a víťazstvo rozhodcovia prisúdili slovenskému boxerovi. Tomi „KID“ Kovács sa tak vrátil do ringu úspešne a očakávania splnil.

Ďalším galavečerom XFN, v poradí 15. bude najočakávanejší zápas roka – Marpo vs. Rytmus. Tento duel dvoch rapperov sa uskutoční tesne pred koncom roka, 27.12.2018 v pražskej O2 Aréne. Podrobnosti k tejto udalosti nájdete tu.