Pedro Rodrigues Filho – muž, ktorého by ste sa mali v Brazílii obávať, pokiaľ ste spravili niečo zlé

Pedro Rodrigues Filho, známy tiež ako Pedrinho Matador, je človek, ktorý žije v Brazílii. Pravdou je, že to nie je len tak obyčajný obyvateľ krajiny Južnej Ameriky. V Brazílii sa totiž „preslávil“ svojimi činmi, ktoré o ňom hovoria ako o „milom“ sériovom vrahovi. Je tomu tak preto, že spravodlivosť bral do svojich rúk, a iných kriminálnikov jednoducho zabil. Zaujímavé na jeho príbehu je aj to, že s tým začal skôr, ako dovŕšil vek 18 rokov.

Pedro rodrigues filho, pedrinho matador, murder, Brazilia, vrah, seriovy vrah
Zdroj: YouTube

Poškodená lebka a začiatky vražednej kariéry

Pedrinho Matador sa narodil v roku 1954 v meste Minas Gerais s poškodenou lebkou. Tento problém nebol omylom prírody, ale mohlo za to domáce násilie. Pedrov otec počas tehotenstva jeho ženy nemyslel na následky a surovo ju zbil. K najhoršiemu nedošlo, no jeho syn sa narodil práve s prasknutou hlavou. Jeho detstvo nebolo nijak týmto faktom nakoniec ovplyvnené, no v 14 rokoch spravil niečo, čo odštartovalo jeho vraždenie. Viceprimátor mesta totiž vyhodil jeho vlastného otca z práce. Dôvodom bolo to, že ako člen ochranky Filhov otec kradol zo školy jedlo. Tak Pedrinho Matador viceprimátora zastrelil brokovnicou priamo pred radnicou. Netrvalo dlho a pridal ďalšiu obeť – zabil ochrankára, ktorý bol v skutočnosti zodpovedný za kradnutie jedla v škole.

Pomsta gangu a vraždy v rodine

Po týchto udalostiach Pedro radšej utiekol do oblasti Mogi das Cruzes v Sao Paule. Ani tam sa bez vraždy nezaobišiel, zastrelil obchodníka s drogami a bol zodpovedný aj za niekoľko krádeží. Aj napriek týmto činom si Pedrinho našiel ženu. Maria Aparecida Olympia spolu s ním žila, no rozdelil ich jeden z gangov, keď Olympiu zabili jeho členovia. Tento čin vyvolal novú sériu vrážd. Pedrinho sa rozhodol svoju ženu pomstiť, a tak mučil a zabíjal členov gangu, až dovtedy, kým nenašiel človeka, ktorý Olympiu zabil.

Aj ďalšia vražda bola tak trochu pomsta. Pedro Rodrigues Filho sa rozhodol zabiť vlastného otca, človeka, kvôli ktorému spáchal svoju prvú vraždu v živote. K tomuto činu sa odhodlal potom, čo jeho otec zabil svoju manželku – Pedrovu matku. Zabil ju mačetou a za tento odporný čin si potom odpykával trest v miestnej väznici. Tam ho navštívil jeho syn Pedro a 22-krát ho bodol. Potom mu vyrezal srdce a požul ho.

Ani odsúdenie nezabránilo jeho vyčíňaniu

Za všetky svoje vraždy bol konečne odsúdený 23.5.1973. Počas prevozu na miesto vykonávania testu bol v aute s ďalšími dvoma kriminálnikmi, vrátane jedného násilníka. Keď policajt otvoril dvere zistil, že Filho násilníka v aute zabil. Keď sa za všetky svoje činy konečne ocitol vo väzení, tak to vyzeralo, že celý jeho teror sa skončí. Opak bol pravdou, pretože väzenie bolo plné kriminálnikov. Filho mal tak vo svojom okolí dosť veľa cieľov pre svoje ďalšie zabíjanie. Pedrinho Matador vo väzení zabil minimálne 47 spoluväzňov. Pedro tvrdí, že každý zabitý si to za svoje chovanie v minulosti zaslúžil. Pri vypočúvaní potvrdil, že zabíjanie iných kriminálnikov je pre neho vzrušujúce a napĺňa ho to. Tiež povedal aj to, že jeho obľúbená metóda vraždenia bolo bodanie alebo rezanie čepeľami.

Pedro rodrigues filho, pedrinho matador, murder, Brazilia, vrah, seriovy vrah
Zdroj: YouTube

Odsúdenie a prepustenie

Na celom tomto príbehu je kontroverzný a zaujímavý práve súdny proces. Za pôvodné činy bol Pedro Rodrigues Filho odsúdený na 128 rokov väzby a jeho trest bol ešte po vraždách vo väzení predĺžený na 400 rokov. Problémom v Brazílii bolo to, že zákon umožňoval odsúdenie jednej osoby na maximálne 30 rokov. Za vraždy počas svojej väzby si po skončení pôvodného 30-ročného trestu odsedel ešte 4 roky naviac a v roku 2007 bol prepustený.

Pedro Rodrigues Filho je v Brazílii notoricky známy, nielen kvôli mnohým ľuďom, ktorých zabil, ale hlavne kvôli vraždám iných zločincov. Doteraz má potvrdených 71 obetí, no pravdepodobne je ich až 100. Ak sa teda chystáte do Brazílie, viackrát si premyslite, či chcete spáchať nejaký zločin. Nikdy neviete, či nekradnete ovocie práve z Pedrovej záhrady.

Zdroj: allthatsinteresting.com