10 TOP vianočných trhov v Európe, ktoré sú zo Slovenska len na skok

Lákavá vôňa čerstvo pečených gaštanov, lahodná chuť langošov s cesnakovým okrajom, neodolajúce pohľady na domáce mäsko. Ale hlavne varené vínko, punč alebo medovina nesmú chýbať na zahriatie. Mnohí sa tešia na vychutnanie tejto radosti konečne po dlhej dobe. Atmosféra je príjemná, hlavne keď túto okolnosť trávime so svojimi najbližšími.

Tradične sa už každoročne konajú vianočné trhy v decembrovom období v rôznych kútoch sveta. My sme sa v tomto článku zamerali na tie európske mestá, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok. Ponúkajú okrem výborných pokrmov a nápojov aj rôzne destinácie, ako kolotoče alebo klzisko. Môžeme zaručiť, že sa ich oplatí aspoň raz navštíviť.

Ak sme ťa ešte nepresvedčili, tak sa dokonale priprav na nasledujúce fotografie.

Brusel, Belgicko

Tieto vianočné trhy sú jedny z najnovších. 240 domčekov, ktoré ponúkajú rôzne pochutiny a návštevníci s miestnymi si užívajú hlavné mesto Belgicka počas zimy. Klziská, kolotoče, miestna gastronómia. Toto všetko si môžete užiť v Bruseli.

Brusel, kolotoče, trhy, stánky, Vianoce
Zdroj: brusselsguide.net

Budapešť, Maďarsko

Ak sú remeslá vašou šálkou kávy, prejdite na najstarší a najznámejší trh na Vörösmarty tér. Plnená kapusta, langoš a bravčové mäso. Všetko toto ponúkajú vianočné trhy v  Budapešti.

Budapešť, Vianove, vianočné trhy, stromček, klzisko, Maďarsko
Zdroj: bbj.hu

Edinburg, Škótsko

Tieto vianočné trhy si môžete užiť aj z panoramatického výhľadu veľkého kolotoča. Detičky si môžu vychutnať Santa Land v Princes Street Gardens, kde sa nachádza detský trh preplnený hračkami a kopec zábavy.

Edinburgh, kolotoč, vianočné stánky, Škótsko
Zdroj: dcthomsontravel.co.uk

Drážďany, Nemecko

Keď fandíš vianočným trhom, určite by si mal navštíviť Drážďany. To je mesto, ktoré vládne všetkým trhom po celom svete. Je tam 11 rôznorodých typov trhov, pričom každý jeden má svoju vlastnú tému. Ak už sa chystáš na vianočné trhy do Prahy, určite zavítaj aj do Drážďan. Tieto dve mestá sú od seba vzdialené ani nie dve hodinky autom, či autobusom 🙂

Dresden, Drážďany, vianočné trhy, Nemecko, vianočná atmosféra
Zdroj: etlehti.fi

Kodaň, Dánsko

Už tento rok môžeš osláviť Vianoce na Tivoli Gardens 25.-krát. Záhrada bude doplnená rôznymi svetielkami, drevené domčeky vyzdobené borovicovými vetvičkami a stromy pokryté snehom dodajú tú pravú vianočnú atmosféru. Určite je sa na čo tešiť.

Kodaň, vianočné trhy, Európa, Dánsko
Zdroj: flickr.com

Praha, Česko

Ak si 1.12 nestihol nádherne rozvietenie vianočného stromčeka na Staroměstskom náměstí, nezúfaj. Pražské trhy ponúkajú mimo tradičných vianočných dobrôt, aj vianočné ornamenty, drevené hračky, doplnky na oblečenie, či hand-made mydlá. Vianočné koledy pridávajú na atmosfére. Po zotmení sa trhy rozožiaria nádherne a turisti s domácimi si to veľmi užívajú.

Praha, Česko, vianočné trhy, európske trhy
Zdroj: signature.gr

Záhreb, Chorvátsko

Toto mesto si zaslúžilo titul najlepších trhov v Európe už po tretí raz za sebou. Pozbierali dokonca viac ako 200 000 hlasov z 131 krajín. Veď navštívte toto miesto a presvedčte sa sami, prečo to došlo do takéhoto záveru.

Zagreb, Záhreb, vianočné trhy, Európa, Vianoce, Chorvátsko
Zdroj: D.Rostuhar

Viedeň, Rakúsko

Keď si zoberieme fakt, že viedenské pečivo je neprekonateľné v rámci celej krajiny, tak na vianočných trhoch si ich môžeme vychutnať v plnej kráse. Plne vysvietený kolotoč, mnoho mnoho žiariacich stromčekov nám vedia vytvortiť obraz, ktorý sa len tak nevidí.

Viedeň, Wien, Rakúsko, Fruhe Weihnachten, vianočné stánky, trhy
Zdroj: cheapflights.co.uk

Štrasburg, Francúzsko

Vianočné trhy v Štrasburgu sa konajú na Strasbourg’s Cathedral Square už od roku 1570. Štrasburg sa považuje za najstaršie mesto Francúzska, a to naznačuje aj 300 chatiek, ktoré majú svoju hlbokú minulosť, a ktoré dodávajú vianočnej atmosfére niečo viac.

Strasbourg, Francúzsko, vianočné trhy, Vianoce, krása
Zdroj: rolfsbuss.se

Kolín nad Rýnom, Nemecko

Na týchto trhoch budeš samozrejme cítiť kúzlo Vianoc aj cez vyzdobené mesto. Mnoho neodolateľných škoricových keksov, vareného vínka a aróma pečených jabĺk ti určite uspokoja chuťové poháriky. Vianočné trhy v Kolíne nad Rýnom lákajú návštevníkov každoročne z celého sveta a my sa ani nečudujeme.

Kolín nad Rýnom, Koln, Nemecko, vianočné trhy, Vianoce
Zdroj: the image bank

Pridaj komentár