Slovenskí vysokoškoláci sa vcítili do kože hollywoodskych hviezd, v ktorom filme by si radi zahrali?

Niet pochýb, že herci a ich filmy ovplyvňujú naše osobnosti a aj ty si túžil byť nejakou filmovou hviezdou. Určite si sa už aj ty našiel v nejakej postave, ktorá ťa uchvátila a správal si sa určitú dobu práve podľa nej. Hollywood je jeden z najväčších tovární na filmy a mieria tam len najlepší z najlepších, vcíť sa medzi nich na chvíľu aj ty. Byť hercom však nie je prechádzka ružovou záhradou. Ako nám odpovedali vysokoškoláci, dozvieš sa v článku.

Vybrali sme sa do ulíc položiť mladým ľudom pár otázok:

1.Ak by si sa stal/a Hollywoodskou hviezdou, v ktorom filme by si si najradšej zahral/a?

2.Chcel/a by si stvárňovať kladného alebo záporného hrdinu?

3.Prežila by tebou stvárnená postava?

A takto už reagovali opýtaní ľudia.

Lukáš
Ja by som si zahral niekoho umierajúceho na rakovinu. Možno sa od chalana očakáva odpoveď, že by chcel byť superhrdinom v „marvelovke“ alebo nejaký „makač“ ako Steven Seagal, ale mňa brutálne fascinuje to, ako sa vedia herci rozplakať. Chcel by som si to vyskúšať. Bol by som záporná postava, ktorá sa kvôli chorobe zmení a dojme všetkých divákov, lebo na konci zomrie. Keby to nemusí byť hollywoodska tvorba, povedal by som telenovelu. Tam musia mať pri natáčaní fakt srandu. Raz som dokonca videl video, v ktorom sa mal hlavný hrdina hrozne rozplakať, tak ho predtým kopli do rozkroku, aby to bolo uveriteľné. Neviem či to bol len vtip alebo skutočnosť, bolo to dávnejšie, no dosť ma to pobavilo.

Ivana
Chcela by som si zahrať nejakú veselú postavu, no skôr vedľajšiu. Možno v Pomáde. Vytancuješ sa, zaspievaš si a je to taký oddychový film. Určite by som si zahrala kladnú postavu, ktorá prežije, nemám rada smutné filmy. Skôr by mi asi išlo o zábavu pri natáčaní, a aby si film ľudia obľúbili a nie pri ňom plakali, či aby sa dokonca báli.

Veronika
Vykúpenie z väznice Shawshank, pretože je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov podľa novely môjho najobľúbenejšieho spisovateľa (Stephen King). Plus ten zvrat tam podľa mňa nikto nečakal. Bola by som záporná postava, ale taká, ktorú máš vlastne ako divák rád, asi nejaký väzeň. No v tom prostredí by som neprežila, lebo jednak je to tam celkom drsné a po druhé ten príbeh má oveľa dôležitejšie postavy, na ktorých je dej postavený, a ktoré sa musia rozvíjať.

Vykúpenie z väznice Shawshank,, movie, film, anketa
© 1994 Castle Rock Entertainment

Michaela
Najskôr by som si zahrala v nejakom novom filme, ktorý na žiaden nenadväzuje. Buď by to bolo niečo akčné alebo dráma z reálneho života, nič romantické. Radšej by som si zahrala kladnú postavu. Asi by som prežila, no nevadilo by mi keby moja postava na konci zomrela.

Peter
Teraz hneď? Vo Fantastických zveroch jednoznačne, po boku Johnyho Deppa by som hral aj hneď teraz. Určite kladnú, ja som skôr taká kladná osobnosť. Moja postava by prežila a bola by najlepšia.

fantasticke zvery, movie, film, anketa
Copyright Warner Brothers

Nika
Ak by som sa stala Hollywoodskou hviezdou, najradšej by som si zahrala vo filme podobnom Deadpoolovi, najmä kvôli humoru. Stvárňovala by som kladnú postavu, ktorá by všetkým pomáhala. Nezáleží mi tak na tom, či by som prežila, ale skôr na tom, aby som v danom filme zanechala niečo pozitívne pre diváka.

deadpool, movie, film, anketa
yahoo.com/

Gabika
Najradšej by som si zahrala v nejakom fantasy filme pre tínedžerov, napríklad v Twilighte, pretože pár rokov po premiére sa na sebe človek môže kvalitne zasmiať. A keďže ide o vymyslený svet, viacero scén sa natáča len pred zeleným plátnom, čo ma vždy fascinovalo. Chcela by som stvárniť kladnú postavu, ktorá by ale mala nejaké super schopnosti, určite by som nechcela hrať len človeka. Moja postava by rozhodne neprežila, lebo keď zomrie kladná postava vo filme, všetci v kine plačú a to by sa mi páčilo.

Dušan
Ja by som si zahral vo filme Avatar. Bol by som kladná osoba, jasne že kladná. Bol by som Avatar. Keby som neprežil ja, neprežil by nikto.

avatar, movie, film, anketa
Capital Pictures

Richard
No to si ma zaskočil, ale asi najskôr v nejakom filme od Quentina Tarantina. V jeho filme by som bol určite ťažký „záporák“. Záporné postavy väčšinou v deji zomierajú. Tak ja by som akože zomrel, ale na konci filmu by som otvoril oči, aby bol dôvod pokračovanie.

Ivana
Určite by som si zahrala vo filme Black Swan.  Chcela by som stvárniť zápornú hrdinku. Nie, neprežila by, lebo by bola veľmi záporná a všetci by ju chceli zničiť.

cierna labut, black swan, movie, film, anketa
talkfilmsociety.com

René
Hral by som v najakčnejšej Bondovke všetkých dôb. Chcel by som stvárňovať kladného hrdinu. Moja postava by so mnou bez problémov prežila. Bojoval by som proti zločincom a zachraňoval by som nejaké dievča, to je asi tak všetko.

Kristína
Ak film, tak The Mortal Instruments jednoznačne, pretože je to moja najobľúbenejšia knižná séria, plus sa stotožňujem s hlavnou postavou aj vzhľadovo, aj povahovo, takže to by šlo herecky celkom ľahko. V tomto konkrétnom filme by som chcela znázorňovať kladnú postavu. A áno, prežila by som, pretože v knihe to skončilo veľmi pekne, takže by som určite o to nepripravila divákov.

The Mortal Instruments, movie, film, anketa
© 2013 Sony Pictures

Matúš

Ako veľký fanúšik Star Wars, by som si chcel určite zahrať postavu vo hviezdnych vojnách. Postava by bola jednoznačne kladná, pretože kto by nechcel byť jedi? Prežiť by som mohol, ale keď už nie, tak by som chcel mať štýlovú smrť, ako Luke Skywalker.

Lucia

Ak by sa to ešte dalo, zahrala by som si vo filme Harry Potter.  Určite by som si chcela vyskúšať „záporáka“. Samozrejme, že by som chcela, aby moja postava prežila.

harry potter, voldemort, film, movie, anketa
YouTube

Zuzana

Fuha, najskôr v nejakom sci-fi, fantasy, napríklad vo filme Gravitácia. No tak asi toho „záporáka“. Neviem, tak aj zomrieť, to je jedno. Hlavne, že by som bola herečka.

gravitacia, gravity, film, movie, anketa
YouTube

V tejto krátkej ankete môžeš vidieť, že nie každý uprednostňuje dobro pred zlom. Teda môžeme povedať, že sa nájdu ľudia, ktorí držia prsty Voldermortovi a podobným.

Sme zvedaví aj na tvoje odpovede. Podeľ sa s nami v komentároch aj ty.

Pridaj komentár