Máte radi jedlo, no neviete ho správne pripraviť? Nová rúra Whirlpool váš problém vyrieši

Stalo sa vám niekedy, že ste dostali chuť na nejakú potravinu, no nevedeli ste si ju správne pripraviť? Značka Whirlpool vyvinula mikrovlnnú rúru, ktorá vás nadobro zbaví podobného problému. Vyvinula totiž technológiu, pomocou ktorej rúra rozpozná potravinu, ktorú ste do nej vložili a následne ju dokáže sama tepelne spracovať tak, aby bola správne pripravená. S podobnou vychytávkou prišiel už v minulosti Amazon. Rozdiel je v tom, že rúra od Amazonu síce dokáže jedlo pripraviť tak, ako je potrebné, no potrebné informácie musíte zadať manuálne.

Novinka od Whirlpool bola pred pár týždňami predstavená na Consumer Electronics Show (CES). Tam výrobca predstavil jej funkciu, ktorá funguje na princípe snímačov v jej vnútri. Tie dokážu získať informácie o potravine a následne navrhnú teplotu a dĺžku tepelnej úpravy.

rúra, pečenie, jedlo, food, inovácie, novinka, whirlpool, amazon
Zdroj: Whirlpool

Táto novinka je schopná identifikovať až 50 druhov rôznych potravín, na čo slúžia zabudované infračervené senzory. Pokiaľ chcete piecť napríklad mäso, jednoducho ho vložíte do nádoby, v ktorej ho chcete upiecť, a hotové jedlo je na svete.

Jej veľkosť je prispôsobená tak, aby sa do nej vošla pizza alebo celé kurča. Okrem pečenia sú k dispozícii aj funkcie, ako bežné zohrievanie alebo pomalé varenie. K dispozícií je aj aplikácia pre smartfóny. Vďaka zabudovanému snímaču je možné cez túto aplikáciu sledovať proces prípravy aj keď nie ste v kuchyni. Nechýba jej ani manuálne ovládanie, keď chcete rúru používať bežne tak, ako ste boli doteraz zvyknutí.

Predaj sa začne na jar tohto roka a uvádzacia cena je stanovená na 799 dolárov. 

Zdroj: cnbc.com, Whirlpool