Ak si fanúšik Game of Thrones, určite si obľúbiš toto miesto

Už onedlho môžeme očakávať prvú časť finálnej série Game of Thrones. Všetci sú už nedočkaví od konca augusta roku 2017, kedy skončila 7.séria. Odvtedy si prezeráme rôzne rozhovory hercov, pri ktorých dúfame, že niečo odhalia z poslednej 8. série, mnoho videí a obrázkov, aby sme si osviežili pamäť a nezabudli na dôležité momenty a detaily príbehu. O fanúšikov určite nie je núdza, kedže ich je len v Amerike 30 miliónov.

game of thrones, seriál, icehotel, snowvillage, finland
Zdroj: Tuomas Kurtakko

Existuje hotel z ľadu, ktorý je vytesaný podľa obľúbenej témy, Game of Thrones. Z ľadu vytesali rôzne postavy a scénky zo seriálu profesionálni ľadoví sochári z Lotyšska, Ruska, Poľska, Ukrajiny, Litvy alebo rodného Fínska, ktorí nám ukázali svoje špeciálne schopnosti. Využili na to „len“ 20 miliónov kilogramov snehu a „len“ 350 000 kilogramov prírodného ľadu. Veď priznaj sám, výsledok stál za to. Toto magické miesto sa nachádza vo Fínsku, špecifickejšie Lapland Hotels SnowVillage, v meste Kittilä. Snowvillage si vybral už druhýkrát za sebou tému GoT, a vieš čo, ani sa im nečudujem.

lapland, finsko, icehotel, hlavy, got
Zdroj: Tuomas Kurtakko
night king, got, fínsko, lapland
Zdroj: lapland hotels snowvillage

Sochári, samozrejme, nezanevreli aj na špecifické detaily. Spoznáš tam železný trón, o ktorý tak všetci krvopotne bojujú, Drogona, alebo bieleho chodca, ktorí vyliezajú z ľadovej steny, a ďalšie iné postavy a prostredia, ktoré robia tento seriál výnimočným. Aby som nezabudla, v každej izbe hrá tematická pieseň, ktorá patrila postavám a udalostiam, ktoré sa v príbehu vyskytli.

trón želený, iron throne, got, icehotel, lapland
Zdroj: Tuomas Kurtakko
drak, drogo, got, finsko
Zdroj: lanpland hotels snowvillage

Ak by si mal chuť tam ísť na návštevu, vyjde ťa to len 20 dolárov, ale ak ťa tá návšteva nadchne až natoľko, že by si chcel ostať na noc, tak by si musel zacvakať aj cez 500 dolárov.

got, finsko, lapland, icehotel
Zdroj: lapland hotels snowvillage

 

 

 

Pridaj komentár