Aký bol DOUBLE FEST 2017?

V košickom areáli Ryba Anička sa konal v piatok 23.6.2017 už tretí ročník hip-hopovej akcie s názvom Double Fest. Open-air festival, ktorý vznikol v roku 2015 domácim fanúšikom netreba predstavovať. Táto udalosť každým rokom zvyšuje svoju úroveň. Inak tomu nebolo ani do tretice. Poďme sa pozrieť, ako prebiehal tretí ročník z nášho, zatiaľ fanúšikovského pohľadu.

double, fest, df, hip hop, rap, open, air, festival, kontrafakt, rytmus, ego, anys, DMS, separ, Dame, comebackgang, pil c, fobia kid, specialbeatz, gibon, maxx, familia
Zdroj: https://www.facebook.com/BrutusGraphic

 

Hip Hop reality v Košiciach

Tohtoročný Double sľuboval nadupaný program. Hneď po otvorení si fanúšikovia mohli prísť pokecať ku Wagonu Hip Hop reality s členmi zoskupenia ComebackGang /Pil C/Fobia Kid/SpecialBeatz/. Týmto pokecom sprevádzal, ako už je zvykom Osťo, hypeman, ktorý tu už tradične nesmel chýbať. Po skončení si fanúšikovia ešte užili zopár chvíľ so svojimi interpretmi. Hneď nato ako sa úvodná hodinka skončila sa prebral aj stage, na ktorom sa objavili prvé vystúpenia. Mená ako Syndrom či Mobless pomaličky ale isto pripravovali ľudí na tie najväčšie showky, ktoré mali neskôr v noci začať. Večer na pódiu nesmel chýbať ani známy košický raper Gibon, alebo dokonca aj YouTuber Edyn, ktorý vystupoval spoločne s Valdom.

Pil C opäť na Double Feste

Tento rok sme sa mohli pozrieť aj na módnu prehliadku SugarBird, ktorú určite zaujala nejedného fanúšika. To, načo sa ľudia pravdepodobne najviac tešili odštartoval okolo desiatej hodiny večer Norbert Ronin svojim DJ-setom a kvalitne pripravil kotol na príchod ComebackGangu. Pil C a spol. následne rozpútali peklo so svojimi tradičnými skladbami a aj novinkami z albumu Hype. Pil sa na Doublefeste predstavil už po tretíkrát, je teda zatiaľ stálica tejto udalosti.

MMXV SHOW

Po skončení boli už ľudia správne naladení na príchod DMS. Pred vydaním svojich sólových albumov ešte Separ a Dame odpálili MMXV SHOW. Samozrejme sme mohli počuť aj staršie single, ktoré správne nakopli crowd. Nechýbala ani vtipná vložka, keď Separ skonštatoval, že Košice sú hlavným mestom alkoholu. Separ sa na Double Feste objavil už po druhýkrát. Prvýkrát sem zavítal v roku 2015. Ani tentokrát neostal fanúšikom nič dlžný.

Kontrafakt navždy

Headlinerom tohto ročníka sa premiérovo stala známa piešťanská skupina Kontrafakt. Ego, Rytmus a Anys  spravili bordel tak, ako je o nich známe. Skladby z posledného spoločného albumu Navždy, staršie klasiky ako Mulano stylos alebo ERA. To bolo to, čo fanúšikovia chceli a poriadne to aj dali najavo. Samozrejme nechýbali ani kúsky z Paťovho posledného albumu. Tie to celé parádne zničili. Po koncerte sa ešte aktéri ukázali pod stage-om a spravili radosť zopár skalným fanúšikom, ktorí si počkali na fotku. Akciu následne hudobne ukončil už spomínaný Norbert Ronin, ktorý ešte zahral posledným, ktorí vydržali.

Organizácia a prevedenie

Ako účastník viacerých festivalov, ktoré organizovali rôzni organizátori, môžem povedať, že to chalani opäť zvládli na jednotku. Latku podľa nášho názoru dvihli znova na vyšší level. Či už ich ochota pomôcť, alebo samotný prístup k akcii. Lineup taktiež nesklamal. Možno len trošku vylepšiť VIP zónu. V nej bolo síce možné stretnúť umelcov, ako to bolo sľúbené, no bolo Vám treba aj šťastie a načasovanie. Sprievodný program bol super, nikto sa na nudu sťažovať nemohol. Určite sa tešíme na ďalší ročník!