Do hudobného neba odišla ďalšia legenda: Chester Bennington

Why is everything so heavy? V písaní tohto článku u mňa vznikol zaujimavý paradox. Čím viac som ho chcela napísať, tým viac som nejakým spôsobom začala počúvať pesničky, vybavovať si všetky tie spomienky okolo mojej posadnutosti ohľadom Linkin Park a Chazyho, a tým viac som ho nedokázala napísať. No začnem pekne od začiatku a úplne od srdca.

„Hudba je tesnopis emócií. Emócie, ktoré sa nedajú popísať tak ľahko, sú priamo vykladané človeku práve v hudbe a v tom je ich sila a význam.“ /Lev Nikolajevič Tolstoj/

Celým svetom obletela šokujúca správa o samovražde otca, manžela, priateľa, človeka s obrovským srdcom a v neposlednom rade neskutočne nadaného speváka Chestera Benningtona. Bol tu s nami stále. Ak sme mali hádku s rodičmi, niečo zle sa nám prihodilo, najlepší liek bol pustiť si Linkin Park na slúchadlách a utiecť z reality. Okamžite sa každý vedel stotožniť s textom.  Na jednom z koncertov si zlomil zápästie a dokončil ho. Dokonca prišiel na pódium so zlomeným členkom, aj keď bol vtedy ešte pred pár hodinami v nemocnici,  len aby mohol odohrať koncert pre svojích fanúšikov. To väčšina dnešných interpretov nedokáže. To, s akou vášňou spieval, ako dobre vedel rozosmiať ľudí, sa nedá poprieť.         Chesterovi bolo pripísané vyjadrenie opisované jeho anjelský hlas, ktorý sa v sekunde dokázal zmeniť na šialený scream „sing like an angel, scream like a devil“

To kde, ako, prečo a s čím to má súvis, vám nebudeme vykladať, je to doslova všade po internete a píše o tom každý jeden bulvár, časopis, magazín. Poďme si radšej spoločne pospomínať na pekné, radostné aj smutné momenty.

Pravdepodobne prvá fotka celej skupiny

photo, linkin park, chester, rip, mike shinoda, brad delson, joe hahn, rob bourdon,

Jeden z najlegendárnejších koncertov – rock am ring 2004

…a Ďalší

2:30 – to, čo chce každý interpret/kapela dosiahnúť

Najuletenejší klip, účesy, pohyby .. (aj LINKINI SA ZO SEBA PO ROKOCH SMIALI)

vtipné momenty s kapelou (do pozornosti dávam príbeh v 2:09)

briliantný cover rolling in the deep

najznámejšia/Najobľúbenejšia pesnička od dead by sunrise (vedľajší projekt chestera)

CHESTEROVé A CHRISOVé DUO PESNIčKY CRAWLING

hold pre chrisa

posledný koncert alebo.. rozlúčka s fanúšikmi

Je zvláštne, že ľudí, ktorí sú nám v podstate „cudzí“, dokážeme strašne milovať a keď nás opustia, zanechajú v nás toľko smútku, akokeby nám odišiel dlhoročný priateľ.  Smutný je aj fakt, že človek, ktorý zachránil životy mnohých ľudí po celom svete je preč a nikto nedokázal záchrániť ten jeho. Preto by nás to malo poučiť nebyť na ľudí, ktorí sú okolo nás zlí ale viac si ich všímať. Nikdy totižto nevieme, čo môže táto osoba prežívať.

Do hudobného neba odišla ďalšia legenda odohrať svoj koncert. Chazy Chaz tu zanechal výbornú hudbu, mnoho lásky, ale v posledných dňoch aj veľký žiaľ.  Nám ostáva veriť, že už je na lepšom mieste medzi ostatnými, ktorý nás tiež nenávratne opustili. Stay strong LP soldiers!

linkin park, photo, linkin park, chester, rip, mike shinoda, brad delson, joe hahn, rob bourdon, rest in peace, one more light, heavy, concert

 

Linkinpark.sk v spolupráci s Linkin Park Slovakia zorganizovali spomienkové udalosti, kde spoločne vzdáme hold pánovi spevákovi. Konať sa budú v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici o rovnakom čase 19:00. Kľudne môžete doniesť gitaru, malé repráky, Chesterove obrázky, lampióny, sviečky..

Bratislava -> Spomienková udalosť v Bratislave

Košice -> Spomienková udalosť v Košiciach

Banská Bystrica -> Spomienková udalosť v Banskej Bystrici

Na záver pesnička s nádherným textom a ešte krajším podaním…

 

Pridaj komentár