Jigsaw – ôsme pokračovanie hry

Veľa ľudí si nespojilo názov nového filmu Jigsaw s legendárnym hororom SAW. No je to naozaj tak. Ôsme pokračovanie s nový názvom je na svete a premieta sa v kinách.
Málokto vie, že pred prvým filmom z roku 2004 s názvom SAW: Hra o prežitie, režisér James Wan natočil krátkometrážny film, vďaka ktorému sa buduje tradícia už 14 rokov. Tam vznikla prvotná myšlienka zmeniť postoje ľudí, ktorí spáchali rôzne veci. John Kramer ako sériový vrah si sám vyberal obete, ktoré museli bojovať o svoj vlastný život prostredníctvom hier.

Jigsaw, Saw, John Kramer, hra, kino, film, horror, horor, červená, čierna
Zdroj: villains.wikia.com

Pokračovanie príbehu

Tak ako každá z predchádzajúcich častí, aj táto sa nesie v rovnakom duchu. Nový príbeh, nové obete. Piati ľudia spáchali rôzne činy a John Kramer v podobe instantnej karmy im dosvedčí, že za to musia pykať. No ako to dokázal, keď je 10 rokov po smrti?  Mrtvoli sa objavujú po celom meste a to majú za úlohu vyriešiť detektívi Halloran a Hunt. Určite sa oplatí vydržať do konca, pretože zatiaľ posledný film zo série SAW je plný zvratov a neočakavaných udalosti.

Vo väčšine viacdielnych filmov platí pravidlo, že jednotka ostane neprekonaná. Podľa nás si však tento film určite musia pozrieť ľudia, ktorých unudili dnešné horory s happyendom. Jigsaw na vás hneď vyskočí s krvou a prvými obeťami. Takýmto štýlom sa nesie celý dej. Brutálne scény a neočakávané zvraty pridávajú na napínavosti a vtiahnu vás do deja.

Jigsaw, Saw, John Kramer, hra, kino, film, horror, horor, obete, boj o prežitie, krv, reťaze
Zdroj: nerdbastards.com/

 

Jigsaw, Saw, John Kramer, hra, kino, film, horror, horor, obete, piesok, boj o prežitie, krv, krik,
Zdroj: cine-max.sk/

Naše hodnotenie

Sme radi, že sme si mohli pozrieť túto klasiku, pretože sme zástancami toho, že horor by nemal končiť šťastne. V súčasných hororoch, ktoré sú púšťané do kín je to veľký problém. Saw takýto určite nie je. Mínusom je môžnosť toho, že film vo vás nevyvolá pocit strachu, vďaka dôverne známym praktikám, ktorých princip je rovnaký ako v predchádzajúcich častiach.

7,5/10